עם בוא השנה החדשה מועצת הדבש קוראת לציבור הישראלי לתמוך בתוצרת הארץ ולקנות דבש איכותי לראש השנה ישירות מהדבוראים במכוורות בערבה ובנגב.
2 צפייה בגלריה
מרכז פורת
מרכז פורת
מרכז פורת
(צילום: נבו אוטולנגי)
קראו גם:
המכוורות התיירותיות מציעות פעילות מעשירה על עולמן של הדבורים. הביקור בהתאם לתו הסגול וכולל מפגש עם דבוראים, צפייה בדבורים ובמלכת הדבורים בכוורת זכוכית, ביקור במכון רדיית דבש, סדנאות יצירה בנושא דבורים עם מוצרי הכוורת, טעימות ממגוון של סוגי דבש היישר מהמקור, ועוד.
מנכ"ל מועצת הדבש  זאב מידן, מציין כי "לאחר תקופת המשבר הכלכלי עקב הקורונה והשריפות בדרום וממש לפני ראש השנה אני קורא לציבור לרכוש תוצרת חקלאית ישראלית לקראת החג. ניתן להגיע למכוורות ולרכוש דבש טהור, טעים ובריא, ישירות מהדבוראים, ובכך לעודד את החקלאות בארץ. ראש השנה הוא הזדמנות להכיר מקרוב את עולם המכוורת ודבורת הדבש בדרך חווייתית, ולהבין כי דבורת הדבש אינה רק יצרנית דבש מעולה אלא גם המאביקה המרכזית בטבע שאחראית להאבקה של 80 אחוז מהיקף הגידולים החקלאיים".
2 צפייה בגלריה
הדבוראי רן פורת
הדבוראי רן פורת
הדבוראי רן פורת
(צילום: מכוורת פורת עין יהב)
מנתוני מועצת הדבש שפורסמו לקראת ראש השנה עולה שהציבור הישראלי צורך מדי שנה כ־5,000 טון דבש ובחגי תשרי ישווקו בישראל כ־2,000 טון דבש, 40 אחוז מהביקוש הישראלי. כיום פועלים בישראל כ־510 דבוראים המטפלים ב־120 אלף כוורות, 80,000 מהכוורות מוצבות באזורי גידול חקלאיים ומשמשות להאבקה.
בערבה התיכונה המטיילים מוזמנים לבקר במכוורת פורת בעין יהב. ביקור במכוורת כולל סיור במכון הרדייה ובמוזיאון הדבורה שבו מוצגים צילומי תקריב מעולם הדבורה ואלפי דבורי מתכת מעופפות לצד כוורות שקופות. בחנות הבוטיק שבמקום אפשר לקנות דבש זני בטעמים מיוחדים: אשל הערבה, פרחי בר, אקליפטוס, חרחבינה, אבוקדו, ועוד.
כמו כן ייערכו בחצר המכוורת שני מופעים, על פי הנחיות משרד הבריאות. ביום חמישי (10.9) יתקיים מופע מחווה לבוב מארלי, ושבוע לאחר מכן, ביום חמישי (17.9), מופע מחווה לאריק קלפטון. 
מרכז המבקרים של המכוורת פתוח בימים ראשון עד שישי, בשעות 09:00–16:00. בתיאום מראש. מחיר סיור: 20 שקל. מספר טלפון להזמנות:
058-5666032 או באתר: www.porat.farm.