בערב ראש השנה הלכה לעולמה אסתי כהן מקיבוץ מצפה שלם, אמו של נמרוד ז"ל שנפל בשעות הראשונות של מלחמת לבנון השנייה, והובאה למנוחות ביום רביעי. אסתי ז"ל ייצגה את המשפחות השכולות כנואמת בטקסים ממלכתיים ובטקסים של התנועה הקיבוצית.
2 צפייה בגלריה
אסתי כהן ז"ל
אסתי כהן ז"ל
אסתי כהן
(צילום: אלכס קולומויסקי)
בתנועה מספרים: "אסתי, רעייתו של אריה כהן, ראש המועצה האזורית מגילות ים המלח, הייתה אישה חמה, מלאת תקווה ואופטימיות ומעוררת השראה".
נמרוד, בנם, הוא חלל צה"ל הראשון במצפה שלם. בעת ששירת כלוחם בגדוד 50 של הנח"ל, חזר מלילה של שמירה ובמקום ללכת לישון התנדב לצאת עם חבריו כנהג הנגמ"ש בפעולה הראשונה היזומה לאחר חטיפתם של חיילי המילואים אלדד רגב ואהוד גולדווסר.

2 צפייה בגלריה
נמרוד כהן ז"ל (מימין) עם הוריו
נמרוד כהן ז"ל (מימין) עם הוריו
נמרוד כהן ז"ל (מימין) עם הוריו
(צילום רפרודוקציה: אלכס קולומויסקי)


בטקס ההתייחדות השנתי עם זכרם של חללי הקיבוצים בשנת 2016 נשאה אסתי את דבר המשפחות השכולות: "כשנפל בני נמרוד, התפללתי שלא יהיו עוד משפחות שיידעו צער. נמרוד חלם כמונו על השלום, הוא ידע שיש להילחם על השלום ושילם על כך בחייו. מאז, נפלו עוד רבים מבנינו ובנותינו, והשלום, רחוק מאי פעם. השכול הוא סבל בלתי נסבל. הייתי רוצה שייצא קול גדול מכל שכבות העם הזה הקורא להפנות את פנינו ותשומותינו לעשות הכול למען השלום. הלא למען המלחמה כבר נעשה ומוצה הכול. זה לא פשוט ולא פשטני. אני יודעת שרבים האויבים מסביב, ויש חשש אמיתי וקיומי. לצד זה, אני יודעת שלהיכן שאנחנו מפנים את מיקודנו ועשייתנו - שם אנחנו מתחילים לראות תוצאות. הגיע הזמן, להפנות תשומות, משאבים, וגם נכונות לשלם מחירים בעבור הסיכוי שהנכדים שלנו , אם לא ילדינו, יגדלו על אדמה שמצמיחה חיים". קראו את הדברים המלאים".
יהי זכרה ברוך.