בתום מרדף, עצרו כוחות הביטחון של המועצה האזורית מגידו תושב אחד הכפרים בצפון, אשר על פי החשד פרץ באמצע היום למחסני קיבוץ הזורע, גנב ציוד חקלאי וכמעט ודרס שני עוברי אורח.
2 צפייה בגלריה
אליאב נהרי ויגאל כהן
אליאב נהרי ויגאל כהן
אליאב נהרי ויגאל כהן
(צילום: מועצה אזורית מגידו)
האירוע התרחש ביום שני בצהריים. רב"ש קיבוץ הזורע, לוטם בר, דיווח על פריצה למחסני הקיבוץ, גניבת ציוד חקלאי וניסיון דריסה שלו ושל מנהלת המחסנים על ידי נהג רכב מסוג לנדקרוזר. מנהל מחלקת הביטחון של המועצה האזורית מגידו אליאב נהרי ומש"ק אשכול מג"ב יגאל כהן, אשר שהו בקרבת מקום, הגיעו במהירות לאזור, שם זיהו את הרכב על פי הדיווח המדויק והחלו לדלוק אחריו.
כאשר הרכב הגיע לצומת מגידו, הוא פנה ימינה לכיוון ואדי ערה. נהרי וכהן המשיכו לנסוע אחריו. במהלך המרדף, כאשר האיש היה בטוח שאף אחד לא עוקב אחריו, הוא עצר בתחנת דלק סמוכה ורכש לעצמו מספר מוצרים. אנשי הביטחון ניצלו את ההזדמנות, חסמו את הרכב ובתוכו הפורץ, על מנת שלא ימלט - ועצרו אותו. החשוד הודה מיד וברכבו התגלה ציוד חקלאי נוסף, שככל הנראה נגנב מיישובי האזור. החשוד נעצר וקשר עצמו לאירוע. על פי החשד, הוא ביצע לאורך תקופה מעשים נוספים הקשורים בגניבות חקלאיות.
קראו גם:
מנהל מחלקת הביטחון של מגידו, אליאב נהרי: "המרדף ארך כ- 40 דקות בהם עקבנו אחרי הבחור שלא שם לב שאנחנו מאחוריו. רק כשהיינו משוכנעים שזהו הרגע המתאים לביצוע המעצר, ביצענו אותו. תופעת הגניבות החקלאיות הולכת ומחמירה והפעם זה קרה ממש באמצע היום, תוך ניסיון דריסה שהיה יכול להסתיים בנפגעים".
2 צפייה בגלריה
נהג עצבני, נסיעה מהירה, מרדף
נהג עצבני, נסיעה מהירה, מרדף
נמלט מהמקום ועצר להתרעננות
(צילום המחשה: shutterstock)
ראש המועצה האזורית מגידו, איציק חולבסקי: "אליאב ויגאל פעלו בנחישות, חתרו למגע והביאו למעצר מהיר של גנב חצוף שביצע את זממו באמצע היום. כוחות הביטחון במועצה בסיוע מג"ב ימשיכו לפעול על מנת לעצור כל אדם שפוגע בחקלאים ובכלל".
כל העדכונים - חדשות קיבוץ