תן נגוע בכלבת שנתפס השבוע בנחל חרמון ליד קיבוץ דפנה בגליל העליון, הוביל את משרד הבריאות לקרוא הערב (חמישי) למי שבא במגע עם בעל חיים משוטט בתקופה הרלוונטית - לדווח על כך מיד.
1 צפייה בגלריה
תן
תן
(צילום אילוסטרציה: pixabay)
קראו עוד:
התן הנגוע נתפס לאחר שדווח באותו יום על שני אירועי מגע של תן עם אנשים על-יד שמורת הבניאס וסמוך לקיבוץ שדה נחמיה. אנשים שבאו במגע עם התן החלו טיפול מונע כנגד מחלת הכלבת.
ממשרד הבריאות נמסר: "אנו מבקשים מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור האירוע עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, בין התאריכים 22.9.2020 עד 6.10.2020 כולל, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות בצפת, טלפון 04-6994257, 04-6994200, או ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, לשם שקילת הצורך למתן טיפול מונע להם. לאחר שעות העבודה ובמהלך סוף השבוע יש לפנות לחדר מיון בבית חולים.
עוד הוסיפו במשרד כי הורים לילדים מתבקשים לברר עם ילדיהם, באם היו במגע עם בעלי חיים חשודים ולפנות ללשכת הבריאות בדחיפות. "בעלי חיות מחמד מתבקשים ליצור קשר עם הווטרינר הרשותי, לצורך וידוא מצב חיסונם.
"נזכיר כי על מי שננשך או נשרט על ידי בעל חיים, לשטוף באופן מידיי את האזור במים זורמים וסבון, לחטא בחומרי חיטוי ולגשת ללשכת הבריאות לבדוק האם יש צורך בקבלת טיפול מונע נגד כלבת".
כל העדכונים - חדשות קיבוץ