חברת UBQ מקיבוץ צאלים תקים מפעל מיחזור בטכנולוגיה ישראלית בהולנד. המפעל מיועד לייצור חומר גלם חדשני המהווה תחליף פלסטיק ידידותי לסביבה שעשוי מפסולת ביתית, וזאת בתהליך ייחודי שפותח בישראל המבוסס על פירוק החומרים למרכיבים הבסיסיים וחיבורם מחדש.
2 צפייה בגלריה
תחליף פלסטיק ידידותי לסביבה מקיבוץ צאלים
תחליף פלסטיק ידידותי לסביבה מקיבוץ צאלים
תחליף פלסטיק ידידותי לסביבה מקיבוץ צאלים
(צילום באדיבות: ubk)
קראו עוד:
המפעל צפוי לייצר כ-70 אלף טון בשנה וזאת באמצעות המרת פסולת גולמית מגוונת, כולל שאריות אורגניות של מזון, נייר וקרטון, פלסטיקים מסוגים שונים לא ממוינים ואף חיתולים מלוכלכים ואשפה נוספת הנאספת מהבתים, אשר חלקה הגדול לא ניתנת כיום למיחזור בדרכים אחרות. לשימוש בחומר הגלם, המופק בטכנולוגיה של החברה, יש השפעה סביבתית חיובית אדירה הודות לצמצום הפליטה של גזי חממה מזיקים ולמיקסום הניצול של הפסולת עד קרוב ל-100%.
חומר הגלם שמייצרת UBQ משמש בייצור מגוון רחב של מוצרים ובהם מוצרי לוגיסטיקה - קופסאות, משטחי הובלה, פחים, חלקי מכוניות יוקרה, מוצרי בנייה - צינורות, גגות, פאנלים, ריצוף, ואפילו הדפסת תלת מימד.
לאחרונה החברה חתמה על הסכם עם רשת מקדונלדס בדרום ומרכז אמריקה לשימוש בחומר כתחליף לפלסטיק בייצור המגשים ועורכת שיתוף פעולה עם קונצרן הרכב העולמי דיימלר לשילוב חומר הגלם בתעשיית הרכב באירופה.
הקמת המפעל נעשית במסגרת החלטת האיחוד האירופי לתמוך בפיתוח תעשיות ברות קיימא ולהגביר את השימוש בתחליפי פלסטיק ירוקים וממוחזרים. החומר יימכר ברחבי אירופה וייוצא למדינות נוספות בעולם לרבות ארה"ב ויסייע ללקוחות לצמצם את ההשפעה הסביבתית שלהם.
2 צפייה בגלריה
מפעל המיחזור
מפעל המיחזור
מפעל המיחזור
(צילום: יאיר צימרמן ועדי רבינוביץ)
ההכרזה הרשמית על הפרויקט תתקיים במהלך ביקור שיערוך שגריר הולנד בישראל, הנס דוקטר, במפעל של החברה בקיבוץ צאלים ביום רביעי, 9 בספטמבר, שבמהלכו יוצג בפניו תהליך הייצור הייחודי.
חברת UBQ הוקמה ב- 2012 על ידי היזם יהודה פרל וג'אק (טאטו) ביג'יו המשמש מנכ"ל החברה בישראל ואחראי על פיתוח הטכנולוגיה וקידום הפעילות האזורית במזרח התיכון, אפריקה ואירופה. פעילות המו"פ של החברה מנוהלת בקיבוץ צאלים. המוצר הוסמך על ידי Quantis, חברת הערכת ההשפעה הסביבתית המובילה, כחומר התרמופלסטי הירוק ביותר בעולם.
לעדכונים נוספים היכנסו לחדשות הקיבוץ