העתיד כבר כאן - והוא בידיים שלנו. הקיבוצים שלנו צומחים ומשתנים בקצב הולך וגדל, יותר ויותר חברות וחברים חדשים מצטרפים, משבר הדיור, הציפוף, השיוך וכלל הקשיים שמערימה המדינה משפיעים על הקולטים, הנקלטים והמרחב הקיבוצי ובתוך כל אלה אנחנו עומלים להמשיך לקיים חינוך קיבוצי, תרבות קיבוצית, מערכת ערבות הדדית, קהילה רב דורית וגם להצליח להסכים על זהות משותפת. זה אפשרי בכלל? איך עושים את זה?!
1 צפייה בגלריה
כנס קפיצת גדילה
כנס קפיצת גדילה
כנס קפיצת גדילה
(צילום: באדיבות התנועה הקיבוצית)
"קפיצת גדילה" - כנס חברה וכלכלה המשותף, שיתקיים בשפיים ביום רביעי 8.6.22 בין השעות 08:30-15:00, יעמיד במרכזו את אתגר הצמיחה המואצת ויעסוק בה מזוויות שונות:
נשמע על התהליכים הרחבים בעולם ובישראל והשפעתם על הבנייה והקליטה בקיבוצים, נדון ונתעמק בקשיים, במגבלות ובאילוצים שמציבה בפנינו המדיניות הממשלתית על זרועותיה השונות, נתוודע לנקודת המבט הפנים קיבוצית, ונקיים חשיבה אסטרטגית רב תחומית על פתרונות וכיווני עשייה חדשניים ופורצי דרך.
קראו גם:
בחלק הראשון יתקיימו התכנסויות נפרדות של אגפי כלכלה וחברה, שיאפשרו התמקדות בנושאים שעל סדר היום של כל אחד מהאגפים. אגף כלכלה יעסוק בסוגיות החמות של הרפורמה בחקלאות, הסדר הביניים והבנייה בקיבוצים, התכנון, בניית ושיוך יחידות קטנות והמיסוי. אגף חברה יקדיש את המשבצת שלו לתרבות השיח והאקלים הקהילתי בקיבוץ, שכמו בעולם הסובב אותנו – מושפעים עמוקות מהשיח ברשתות החברתיות, מגמות חברתיות ותרבותיות והשפעות מגפת הקורונה.
בכנס ישתתפו שורה של דוברים מקצועיים שיציגו את השקפתם על הסוגיות שעל הפרק.
הכנס מיועד לכל ממלאות וממלאי התפקידים בתחומי הכלכלה, החברה והקהילה. אל תפספסו את ההזדמנות לחזק את העבודה עם הקולגות בקיבוצכם/ן באמצעות השיח והמפגש המשותף עם ידע, כלים, תפיסות ורעיונות חדשים!
לסדר היום של הכנס ולהרשמה – לחצו כאן