ביום ראשון השבוע החל האירוע השנתי המרכזי של הקיץ באגף חינוך - המחזור הראשון של רפסודיית התנועה הקיבוצית, שלראשונה, בעקבות הביקוש העצום מכלל הקיבוצים ברחבי הארץ, תכלול ארבעה מחזורי שיט. למרבה ההפתעה המשמחת, הפעם הזינוק בביקוש היה אפילו גדול יותר מהמצופה והגיע ל-40%. בשל הביקוש הגבוה ועל מנת לאפשר את השתתפותם של כמה שיותר קיבוצים, הרפסודיה תכלול השנה רק את בוגרי כיתות י'-י"ב, ללא בוגרי ט' כמו שהיה נהוג עד כה.
(סיכום המשט הראשון | צילום: ניר לביא)
קראו גם:
מלבד השיט ברפסודה ובניית הרפסודות, עוברים בנות ובני הנוער מעגלי שיח בנושאים הנוגעים בתרומה לצבא וחברה בישראל. נושא הרפסודיה השנה - "מתי אלמד לבחור נכון?" - יתמקד בבחירות שעושים בני הנוער, בחירות אשר יעצבו את חייהם הבוגרים בעתיד ואיך מתוך הבחירות הללו פועלים למען קידום החברה הישראלית. הנושא ישתקף גם בציורי הקבוצות על מפרשי הרפסודות.
1 צפייה בגלריה
הרפסודיה 2022 ממעוף הציפור
הרפסודיה 2022 ממעוף הציפור
הרפסודיה 2022 ממעוף הציפור
(צילום: ניר לביא)
כמדי שנה, גם הפעם יתקיימו טורנירי הספורט המסורתיים בכדורעף וכדורגל. במקום הראשון בטורניר הכדורעף זכתה הקבוצה מעין המפרץ ובמקום השני זכו השכנים מעברון בדרבי אזורי לוהט בגמר. בטורניר הכדורגל ניצחה בגמר בקרב פנדלים מותח הקבוצה מעמק חפר את הקבוצה משדה נחמיה שהגיעה למקום השני.