חברת נטפים קיבלה אתמול את פרס היצוא של מדינת ישראל לשנת 2016 מידי הנשיא ראובן ריבלין. בטקס שנערך בבית הנשיא חולקו נוסף על כך גם פרסי היצואן המצטיין ואות סחר החוץ של ישראל על ידי שר הכלכלה אלי כהן, נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש ויו"ר מכון היצוא רמזי גבאי.
"כל אחד וחלקו במהפכה". (מימין): גבאי, השר כהן, מידן, הנשיא ריבלין וברוש. צילום: מארק ניימן, לע"מ"כל אחד וחלקו במהפכה". (מימין): גבאי, השר כהן, מידן, הנשיא ריבלין וברוש. צילום: מארק ניימן, לע"מ
"כל אחד וחלקו במהפכה". (מימין): גבאי, השר כהן, מידן, הנשיא ריבלין וברוש. צילום: מארק ניימן, לע"מ
("כל אחד וחלקו במהפכה". (מימין): גבאי, השר כהן, מידן, הנשיא ריבלין וברוש. צילום: מארק ניימן, לע"מ)
את הפרס בשם נטפים קיבל מנכ"ל החברה, רן מידן, בגין תרומה מיוחדת ליצוא הישראלי, למיצובו בשווקים ולהאדרת שמה של התעשייה הישראלית.
"כמו לכל הצלחה מסחררת, גם להצלחה של הטפטפות אבות רבים. אבל, וזה לא במקרה, כולם ישראלים. כל אחד וחלקו במהפכה", פתח הנשיא את דבריו והוסיף: "העובדה היא שהטפטפות שנפרשות לאורך מאות אלפי קילומטרים בכל רחבי העולם נולדו כאן, אצלנו.
"העובדה היא שאילולא נתתם אתם, היושבים כאן, והיזמים הישראלים לדורותיהם, דרור לניצוץ היצירתי שבכם, ספק אם מדינת ישראל הייתה מגיעה לאן שהגיעה בשבעים שנות קיומה".
הנשיא סיפר על ביקוריו בהודו וברחבי העולם כשהוא חוזה בפיתוחים הישראלים הפרושים בשדות רבים ואמר: "קשה לי לתאר לכם את תחושת הגאווה שלי בכל ביקור".
בסיום דבריו בירך הנשיא את המעסיקים על הגיוון של העובדות והעובדים ואמר: "האמת היא שהצמיחה של מדינת ישראל מהקמתה ועד היום מתעלה על כל דמיון".
שר הכלכלה, אלי כהן, ציין כי "פעילות התעשייה הישראלית, ובמיוחד זו המצטיינת בשווקים בחו"ל, מבססת את חוסנה של התעשייה ושל מדינת ישראל".
שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים, סיכם ואמר כי "צריך לזכור שהתעשייה הישראלית ממשיכה להוביל בחדשנות ובטכנולוגיה ברחבי העולם, למרות הקשיים הבירוקראטיים והרגולטוריים שהמדינה ממשיכה להציב בפניה".