סטרטאפ הקלינטק UBQ Materials חתם על הסכם עם ענקית המוצרים לשוק האופנה Mainetti שבמסגרתו יסופק לחברה חומר גלם חדשני חליפי לפלסטיק שייוצר מפסולת של תושבי ישראל. קונצרן מיינאטי מפעיל 52 אתרי יצור ברחבי העולם והוא ספק ציוד מרכזי של חברות ורשתות האופנה הגדולות. החברה מייצרת מיליארדי קולבים בשנה שמגיעים לחנויות ולבתי הצרכנים.

פריקת האשפהפריקת האשפה
פריקת האשפה
(צילום: UBQ Materials)

במפעל UBQ Materials בקיבוץ צאלים מופעלת טכנולוגיה ראשונה מסוגה בעולם שמצליחה להפוך את כל סוגי הפסולת, כולל שאריות אוכל וצמחים, פלסטיקים שונים, קרטונים ואף חיתולים מלוכלכים - לחומר גלם שימושי לתעשיית הרכב, משטחים, פחי אשפה, עגלות קניות, צינורות, הדפסת תלת מימד ומגוון מוצרים אחרים. הודות לטיפול בסוגי פסולת שכיום אינם ממוחזרים, כל טון של חומר גלם שמעובד במפעל חוסך פליטת פחמן ומסייע לחברות להשיג את היעדים שהם מחויבים להם בתחום איכות הסביבה.

קולב מפסולת ממוחזרתקולב מפסולת ממוחזרת
קולב מפסולת ממוחזרת
(צילום: UBQ Materials)

היזם טאטו ביג'יו, שהקים ומנהל את UBQ ישראל, מסר שההסכם עם מיינאטי הוא צעד חשוב בהצטרפות של יצרני פלסטיק מובילים בעולם לשימוש בתחליפים ידידותיים לסביבה. ההסכם נחתם לאחר בדיקות ממושכות שנערכו במפעלים ושהוכיחו שהחומר החדשני מתאים בהרכבו הפיזי והכימי לכל הצרכים. קל מאוד להמעיט בחשיבות של המיחזור ביצור קולבים, אבל כשעושים את המכפלות של הכמויות האדירות בהן נעשה שימוש בענף האופנה מבינים את התרומה הסביבתית האדירה שיש לכך.