ביום שישי נפתחו ארבע תערוכות חדשות במשכן לאמנות בעין חרוד, תחת השם "הלכי רוח". בתערוכה יוצגו יצירותיהם של: יונתן גולד - "לבעוט בדלי", הילה לביב - "לשכוח דברים יפים", נעה רז מלמד - "דמטר ופרספונה" ומאיר אגסי - "22 הלכי רוח".
2 צפייה בגלריה
יצירה של נועה רז מלמד
יצירה של נועה רז מלמד
מתוך התערוכה של נועה רז מלמד
(צילום: ארז ביטון)
קראו גם:
מיתולוגיה משפחתית, שאלת היחסים בין יחיד וקבוצה ועיסוק בהלכי רוח ביוגרפיים וקולקטיביים שזורים בארבע התערוכות. התערוכות של גולד ושל רז מלמד חושפות מתחים חברתיים, יחסי אמון בין יחיד, קבוצה ומערכת משפחתית או ממסדית, לצד מבט עכשווי ומפוכח על רוח החלוציות הציונית והתמורות שחלו בה במהלך השנים. התערוכה של לביב מתמקדת במטען שנושאת השושלת המשפחתית שלה ובמרכזה עיסוק בזיכרון אישי, משפחתי ותרבותי. סדרת העבודות של אגסי מספקת הצצה אל אוספי המשכן לאמנות.
2 צפייה בגלריה
"לבוט בדלי" - יצירה של יונתן גולד
"לבוט בדלי" - יצירה של יונתן גולד
"בועט בדלי" - ההזמנה לתערוכה של יונתן גולד
(צילום: פרטי)
הדימויים של גולד שאובים מצד אחד מזיכרונות ילדות בקיבוץ ומאתוס ישראל היפה, ומצד אחר מהאינסטגרם, מסדרות טלוויזיה וממראות אקראיים ברחוב. כאמור, גם היצירות של רז מלמד בתערוכה זו מתמקדות בהוויה הקיבוצית החלוצית, כאשר במרכז התערוכה מוקרנת עבודת הווידאו "קפיצת שמיכה" שבה מספר דורות של נשים ממשפחתה של מלמד משתתפות במה שנראה כטקס חניכה, תרגיל באומץ ובהתמסרות, על רקע מנגינת "ים השיבולים" האייקוני.
שעות פתיחה: א' סגור ; ב'-ה' 9:00-16:00 ; שישי 10:00-13:00 ; שבת 10:00-14:00
מחיר כניסה: מבוגר: 40 ש"ח | ותיק, חייל, נכה 20 ש"ח | כניסה חופשית לילדים
כל העדכונים - חדשות קיבוץ