מתבן וטרקטור הובערו הלילה (בין שלישי לרביעי) בקיבוץ שניר שבאצבע הגליל. המשטרה מדווחת כי שני חשודים בהצתה נעצרו לאחר מרדף מלווה בירי בכניסה לכפר טובא זנגריה. מפקד המחוז, ניצב שמעון לביא: ארגוני הפשע נמצאים במצוקה.
2 צפייה בגלריה
המתבן שהוצת
המתבן שהוצת
המתבן שהוצת
(צילום: דוברות המשטרה)
כוחות משטרה גדולים של שוטרי מחוז צפון וכוחות מג"ב הוזנקו סמוך לשעה אחת בלילה לאחר שהתקבל דיווח על הצתה בקיבוץ שניר.
שוטרי מחוז צפון ניהלו מרדף אחר רכב החשודים, תוך שהם סוגרים את כל נתיבי המילוט של הרכב לאורך כביש 90. הרכב נעצר תוך שימוש בדוקרנים ובירי כאשר ניסה להיכנס במהירות גבוהה לתוך תחומי הכפר טובא זנגריה.
ההצתה בקיבוץ שניר - "גביית דמי החסות והפעלת אלימות כלפי אזרחים על ידי גורמים עבריינים" >>>
ברכב נעצרו 2 חשודים (49,35) תושבי הכפר, כאשר ברכבם ראיות הקושרות אותם להצתה. הבוקר (רביעי) הם יובאו לבית המשפט לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם.
קראו גם:
2 צפייה בגלריה
המתבן שהוצת
המתבן שהוצת
המתבן שהוצת
(צילום: הצתה בקיבוץ שניר | צילום: תיעוד מבצעי כבאות והצלה מחוז צפון)
מפקד המחוז, ניצב שמעון לביא: "אנחנו נלחמים יום ולילה, שעה שעה, בארגוני הפשיעה בצפון, באירועי הירי במגזר הערבי, ובתופעת גביית דמי החסות והפעלת אלימות כלפי אזרחים על ידי גורמים עבריינים.
באירוע הלילה ראינו את הפעילות המתואמת של כל הכוחות שלנו במרחב בתגובה מהירה ומעצר נחוש של החשודים, אנחנו מנהלים כאן מאבק נחרץ ללא פשרות כנגד ארגוני הפשיעה ויש לנו את אורך הרוח והכוח להמשיך אתו בעוצמה גבוהה ככל שיידרש, המאבק לא נגמר פה ועוד נכונו לנו ימים קשים.
אנחנו נראה כאן תגובות ופגיעות מצד ארגוני הפשיעה שמוצאים את עצמם חוששים לעצם קיומם, כמו גם במקרה זה שבו עולה חשד כי אחד המניעים להצתה הוא המצוקה בה נמצאים ארגוני הפשיעה באזור בעקבות מכבש הפעילויות של המשטרה נגדם".
מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר: "ממשלה חדשה אבל מצב ישן... גם הבוקר אנחנו מתעוררים לעוד מעשה פשיעה חקלאי שנועד להפחיד את אנשי ענף הבקר של שניר, לסחוט מהם פרוטקשן ולערער את תחושת הביטחון והריבונות באזור. אנחנו קוראים לחברנו, השר לביטחון פנים עמר בר-לב, ידיד החקלאות וההתיישבות שמכיר את המצב, להעלות את נושא הטיפול בפשיעה החקלאית למקום גבוה בסדר היום של המשטרה ולהילחם בה ללא מורא, כפי שכבר הצהיר שבכוונתו לעשות".
לעדכונים - חדשות הקיבוץ