התרגשות בקיבוץ שדה בוקר: בתחילת השבוע הבא תפליג בפעם הראשונה אוניית MSC עם מטען מישראל שיגיע ישירות לדובאי, דרך נמל פורט סעיד במצרים. על המכולה הראשונה באנייה, היוצאת מנמל אשדוד, נמצא משלוח מיוחד של סרטי הדבקה ממפעל "דביק" שבקיבוץ שדה בוקר.
2 צפייה בגלריה
ילדי גן עופרים מקיבוץ שדה בוקרליד המכולה לדובאי
ילדי גן עופרים מקיבוץ שדה בוקרליד המכולה לדובאי
ילדי גן עופרים מקיבוץ שדה בוקר ליד המכולה לדובאי
(צילום: באדיבות מפעל דביק שדה בוקר)
קראו גם:
לרגל המאורע המרגש קישטו חברי הקיבוץ את המכולה בדגלי ישראל ואיחוד האמירויות, בתקווה לשותפות ארוכת שנים וערכו טקס צנוע בהשתתפות ילדי הגן.
המפעל הקיבוצי, אשר הוקם בשנת 1982, מעסיק קרוב ל-100 עובדים מהקיבוץ ומהאזור (כולל הפזורה הבדואית), ונמצא מאות מטרים מביתו של דוד בן גוריון – ראש הממשלה הראשון, ואחד מראשוני המתיישבים בקיבוץ. דביק מייצאת את מוצריה ללמעלה מ-30 מדינות, ובנוסף משמשת יצרן יחיד ומוביל עבור השוק המקומי.
2 צפייה בגלריה
ילדי הגן מנופפים לשלום
ילדי הגן מנופפים לשלום
ילדי הגן מנופפים לשלום
(צילום: באדיבות דביק שדה בוקר)
הלקוח מדובאי הינו חברה מקומית בשם KIMOHA, אשר רכש את סרט ההדבקה שמיועד לייצור של ידיות נשיאה (אותה ידית שעוזרת בהחזקה של שישיית בקבוקי ליטר וחצי). הלקוח נמצא בקשר עם דביק כבר מספר שנים אולם רק בשבועות האחרונים, נמצא פתרון לוגיסטי ופיננסי שמאפשר לממש קשר זה. המשלוח מבוצע על ידי חברת GES – גלובל שיפינג.
"אנחנו גאים ומתרגשים לקחת חלק במהלך ההיסטורי, ואין לנו ספק שלו ה"זקן" היה איתנו הוא היה מתפאר במשמעות המיוחדת שמקבל בימים אלו חזונו, להפריח את השממה", מסרו מהקיבוץ והוסיפו כי: "דביק, גאה ומתרגשת להיות חלק מעשיית ההיסטוריה ומהסימבוליות שמקיבוצו של ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל יוצאת הסחורה הראשונה לדובאי. עובדי החברה, קישטו את הסחורה בדגלי ישראל ואיחוד האמירויות בתקווה לשותפות ארוכת שנים".
לעדכונים נוספים - חדשות הקיבוץ