מועצת התנועה הקיבוצית התכנסה בשבוע שעבר, בדיוק ביום בו צוינו 25 שנה לרצח ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, יצחק רבין ז"ל. המפגש נפתח בטקס חגיגי לזכרו, שבו הוקרן גם סרט מרגש בו דיברה אחותו הצעירה והיחידה של רבין, רחל רבין-יעקב, חברת קיבוץ מנרה.
רחל רבין-יעקב. זיכרונות מאחיה יצחק ז"לרחל רבין-יעקב. זיכרונות מאחיה יצחק ז"ל
רחל רבין-יעקב. זיכרונות מאחיה יצחק ז"ל
(צילום מסך: מועצת התנועה הקיבוצית)
קראו גם:
בדברי הפתיחה אמר מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר כי "התאריך 4.11 בו אנחנו מתכנסים אינו תאריך סתמי, ועל כן נפתח את מועצת התנועה בציון עובדה זו".
בהמשך הוקרן סרטון בו דיברה רחל רבין-יעקב (חברת קיבוץ מנרה), אחותו הצעירה והיחידה של יצחק רבין על אחיה ודרכו להנהגת המדינה:
"ליצחק הייתה מנהיגות שקטה, כבר בנעוריו הוא לא היה מדבר הרבה, אבל כשדיבר הקשיבו לו. תמיד לקח אחריות. אנשים שהוא שלח אותם לפעולה ידעו שאפשר לסמוך עליו. פעולה שנעשתה בתקופה שהוא היה האחראי בה – הוא לקח עליה אחריות טוטאלית, גם על כישלון.
המנהיגות שלו התבטאה בכך שאנשים סמכו עליו, והיו מוכנים ללכת איתו לכל מקום ולפעולות הכי מסוכנות. הוא תמיד אמר שלפעילות גדולה צריך שותפים, אי אפשר לעשות את זה לבד. בשבילו מנהיגות היא כזו שאתה עושה את מה שאתה אומר שצריך לעשות".
מיטל טרבלסי בהופעת זוםמיטל טרבלסי בהופעת זום
מיטל טרבלסי בהופעת זום
(צילום: באדיבות התנועה הקיבוצית)
את הטקס נעלה בביצוע חי (דרך הזום כמובן) הזמרת מיטל טרבלסי בביצוע לשיר "רב חובל" המזוהה עמה ועם הימים שלאחר רצח רבין. על הפקת חלק זה במועצה הייתה אמונה ריקי רז, מנהלת מטה התרבות בתנועה הקיבוצית.