באטלנטה של ימינו, אפזל, אב למשפחת מהגרים מפקיסטן, הגשים את גרסתו לחלום האמריקאי והקים את חברת המוניות המצליחה בעיר. על אף ההצלחה, מאז פטירתה של אשתו האהובה, הוא אינו מוצא מנוח לנפשו.
אפזל דואג לשתי בנותיו בכל מאודו וכל כולו טרוד בשאלה: האם יצליח להשיא את בתו הבכורה, זרינה? אהבתו העמוקה אליה, לצד ערכי המשפחה והמסורת בהם הוא דוגל, מביאים את אפזל לחיפוש עיקש אחר חתן ראוי. בדרכים שונות ומשונות הוא מאתר בעבור בתו הבכורה וללא ידיעתה, מועמד אידיאלי והתרגשותו גדולה.
על מי ועל מה. באדיבות תיאטרון חיפהעל מי ועל מה. באדיבות תיאטרון חיפה
על מי ועל מה. באדיבות תיאטרון חיפה
(על מי ועל מה. באדיבות תיאטרון חיפה)
החתן הפוטנציאלי דווקא מוצא בעיניה, אך לזרינה אופי עצמאי וסוער. המסורת הדתית והשמרנית בה גדלה, ובמיוחד מקומה המוגבל של האישה בתוכה, מציתים בה את יצר המרד.
בנוסף לכך, זרינה ניחנה בכישרון ספרותי יוצא דופן ובשאיפות אמנותיות גדולות אותן היא רוצה להגשים. כתיבת הרומן אותו היא משלימה, שמציע נקודת מבט נשית ופמיניסטית על כתבי הקודש, מקים נגדה קהילה שלמה, מטלטל את משפחתה ומעמיד בסכנה את כל אהבותיה. האם האהבה תצליח לשרוד?
"על מי ועל מה" היא דרמה קומית על בסיס מחזהו עטור השבחים של איאד אקטאר. על התרגום והבימוי של הגרסה הישראלית בהפקת "תיאטרון חיפה" הופקד משה נאור, ומשתתפים בו איציק כהן, אלמה דישי, יסמין עיון, מיכאל מושונוב. ההצגה תעלה ב 1.1.18 בבית ציוני אמריקה בתל אביב, ובהמשך גם באולם הבית של "תיאטרון חיפה" וברחבי הארץ.