ערב הוקרה למתנדבי הביטחון והמתמי"ד של המועצה האזורית עמק יזרעאל התקיים במכללה האקדמית עמק יזרעאל. במסגרתו חולקו תעודות הוקרה למתנדבים, תעודות לפורשים ושי לרגל ראש השנה.
1 צפייה בגלריה
פרידה מרון רוזנר
פרידה מרון רוזנר
פרידה מרון רוזנר
(צילום: ענת חרמוני)
הערב הסתיים בהרצאתו המרתקת של העיתונאי, הכתב והפרשן לענייני משפט בחדשות 12 - גיא פלג.
כיום פועלים במועצה האזורית עמק יזרעאל כ-250 מתנדבים תחת יחידת המתמי"ד, הלוקחים חלק פעיל בשמירה על הביטחון השוטף ברחבי המועצה. כולם אזרחים מן השורה שהחליטו לתרום מזמנם ומרצם למען ביטחונם של תושבי המועצה ויישוביה.
חברי יחידת המתמי"ד, מבצעים פעילות אזורית ודואגים לביטחון השוטף ככלל, ונגד גניבות חקלאיות ופשיעה פלילית, בפרט. המתמי"ד הינה אחת מהיחידות המיוחדות של המשמר האזרחי הפועלת במגזר הכפרי וכפופה למשמר הגבול.
לאירוע ההוקרה הגיעו כ-150 מתנדבים, הנהלת המועצה ונציגי מג"ב, פרי יוזמת אגף הביטחון במועצה ובשיתוף משמר הגבול, הפועלים לאורך כל השנה בשיתוף פעולה מלא.
במהלך האירוע נערכה פרידה מרגשת מרפ"ק רון רוזנר – מפקד בסיס ההפעלה עמק יזרעאל, הפורש מהכוח.
"רוזנר הוא מפקד מוערך, אשר הקים את בסיס המתנדבים בעמק לפני כ-30 שנה ומאז שימש כמפקדו. היה שותף מלא לפעילות הביטחון השוטפת ביישובי העמק, היה חלק בתפיסות רבות של עבריינים לאורך השנים, הכשיר מאות מתנדבים וזכה להערכה רבה בקרב מפקדיו ופקודיו", ציינט במועצה.
מנהל אגף חירום ובטחון במועצה, ניר שנער, ברך את רוזנר לרגל פרישתו, הודה לו על פועלו רב השנים ואיחל לו הצלחה רבה בהמשך.

קראו גם:

בנוסף אמר למשתתפים הרבים באירוע: "מרגש לראות את המתנדבים הרבים שלוקחים חלק פעיל בחיזוק תחושת הביטחון בקרב תושבי עמק יזרעאל, בהתנדבות מלאה. אתגרים רבים נוספים עומדים לפתחה של המועצה בתחום הביטחון, אך אנו סמוכים ובטוחים שיחד נעמוד בהם בהצלחה. תודה גדולה לכולכם ויישר כוח! אנו קוראים למתנדבים מכל יישובי המועצה להצטרף לשורותינו".
מהנהלת המועצה האזורית עמק יזרעאל נמסר: "רוח ההתנדבות שלכם, מתנדבים המתמי"ד, ראויה לשבח! אתם עושים עבודת קודש לילות כימים לאורך כל השנה, לשמירה על ביטחונם של תושבות ותושבי המועצה. תרומתכם ומחויבותכם מרשימה, אתם מהווים נכס עבור עמק יזרעאל כולו".