היום (רביעי) בבסיס חיל האוויר פלמחים סיימו 28 צוערים וצוערות את קורס מפעיל כטמ"ם בטקס סיום מרגש שנערך לאחר הכשרה של שבעה חודשים בצל המלחמה. מבין המסיימים שניים מהמועצה האזורית עמק יזרעאל.
3 צפייה בגלריה
מסיימי קורס מפעיל כטמ"ם
מסיימי קורס מפעיל כטמ"ם
מסיימי קורס מפעיל כטמ"ם
(צילום: דובר צה"ל)

28 מפעילי כטמ"ם יצטרפו החל מהיום לשורותיו של חיל האוויר ולמערך הכטמ"ם הישראלי. הטקס התקיים במעמד מפקד חיל האוויר, האלוף תומר בר, מפקד בסיס פלמחים, תא"ל עומרי דור ומפקד תותחנים ראשי, תא"ל יאיר נתנס.
בין כלל המסיימים סיים סג"ם ג', בן 21 ממועצה אזורית עמק יזרעאל. ג' מספר למה בחר להגיע דווקא לקורס מפעילי כטמ"ם: "לחמתי כדי להעלות את הפרופיל שלי, הרגשתי שאני יכול לתרום את כולי".

3 צפייה בגלריה
סג"ם ג'
סג"ם ג'
סג"ם ג'
(צילום: דובר צה"ל)

במהלך המלחמה הוא סופח לאוגדה עזה שם ישב במכלולי התקיפה ולקח חלק בסיוע האווירי לכוחות הקרקע הנלחמים ברצועה: "לחוות את הלחימה באוגדה זו פשוט חוויה מטורפת".
סג"ם ג' מסכם את הקורס למפעילי כטמ"ם: "הקורס תלוי מאוד בגישה שאנחנו באים איתה, במיוחד במלחמה. יש הרבה אחריות על כתפנו".
מסיים שני מעמק יזרעאל הוא סג"ם א' בן ה-21. הוא ממשיך את המורשת של דודו, שהקים את טייסת 161 ופיקד עליה. הוא מספר על חוויה שזכורה לו במיוחד מהקורס: "הגעתי ביום שבת של השביעי לאוקטובר והייתי בתדריך מלחמה של טייסת 161. זה צרוב לי בראש".

3 צפייה בגלריה
סג"ם א'
סג"ם א'
סג"ם א'
(צילום: דובר צה"ל)

על למה בחר להגיע דווקא לקורס מפעילי כטמ"ם הוא משתף: "רציתי לעשות תפקיד חשוב ולהיות קרבי לאחר שנפלתי מקורס טיס ידעתי שקורס מפעיל זה המקום שלי".
במהלך המלחמה הוא סופח לטייסת 161 המפעילה את כטמ"ם ה"זיק" ולאוגדת עזה, שם סייע בניהול סד"כ של הכטמ"מים בשטח הלחימה. "אני רואה את חברים שלי נלחמים והדבר שאני הכי רוצה זה להיות שם איתם. שם הבנתי כמה משמעותי התפקיד שלנו וכמה הסיוע לכוחות היבשה הוא עצים".
קראו גם: