יום הבחירות במועצות האזוריות שבהן רוב קיבוצי מובהק התנהל בצורה רגועה לרוב וללא אירועים מיוחדים, כשגם התוצאות הסופיות באזורים השונים היו צפויות.
הבחירות מאחורינו, עכשיו זמן לעבוד. ירקוני עם שתי בנותיו שקד וליבי, צילום: מועצת אשכולהבחירות מאחורינו, עכשיו זמן לעבוד. ירקוני עם שתי בנותיו שקד וליבי, צילום: מועצת אשכול
הבחירות מאחורינו, עכשיו זמן לעבוד. ירקוני עם שתי בנותיו שקד וליבי, צילום: מועצת אשכול
(הבחירות מאחורינו, עכשיו זמן לעבוד. ירקוני עם שתי בנותיו שקד וליבי, צילום: מועצת אשכול)
ראש המועצה האזורית הגלבוע, עובד נור (גן נר), ניצח את חברו ליישוב מוטי כהן. למרות שכהן גייס לעזרתו את חבר בית השיטה המוערך עמיקם סבירסקי, הוא הצליח להשיג רק 43.5 אחוזים מקולות הבוחרים לעומת 56.5 של נור.
"זהו ניצחון של רוח ושל דרך המנהיגות האחרת, של דרך הישר שבה כל תושבי הגלבוע שווים זה לזה", אמר נור לאחר ניצחונו.
"מוטטנו את המחיצות ופוררנו את הגושים. אני אסיר תודה על האמון ואני מודה היום לכל תושבי הגלבוע על אמונתם בדרך שלנו שבה אין קיבוצניק, מושבניק ותושבי הכפרים, יש גלבוע אחד שווה לכולם".
"פוררנו את הגושים". נור לאחר הזכייה, צילום: דוברות מועצת הגלבוע"פוררנו את הגושים". נור לאחר הזכייה, צילום: דוברות מועצת הגלבוע
"פוררנו את הגושים". נור לאחר הזכייה, צילום: דוברות מועצת הגלבוע
("פוררנו את הגושים". נור לאחר הזכייה, צילום: דוברות מועצת הגלבוע)
במטה אשר, מועצה עם רוב קיבוצי מובהק, נבחר לראשונה מועמד ממושב: משה דוידוביץ' מבוסתן הגליל שהשיג 61 אחוזים מהקולות לעומת עו"ד נימי לנגר, בן וחבר גשר הזיו, שהצליח לרשום 39 אחוזי תמיכה בלבד.
ראש המועצה המכהן של הגליל העליון, גיורא זלץ (להבות הבשן), השיג 85 אחוזים מקולות המצביעים והביס את גדי יעקב מהרחבת קיבוץ מעין ברוך (15 אחוז) לאחר מערכת בחירות שעלתה לטונים צורמים ולוותה באיומים משפטיים. אחוז ההצבעה עמד בגליל העליון על 53.
גדי ירקוני מקיבוץ נירים ניצח את אפי מישוב ממושב אוהד וימשיך לקדנציה נוספת כראש המועצה האזורית אשכול, לאחר שהשיג 56 אחוזים מקולות הבוחרים.
ירקוני, שהחליף את חיים ילין בתפקיד בשנת 2015 לאחר שהאחרון החליט להצטרף למפלגת יש עתיד של יאיר לפיד, הודה ליריבו והבטיח כי השניים ישתפו פעולה בהמשך. "אני מודה לתושבי אשכול על האמון שניתן לי להמשיך ולהוביל את המועצה קדימה", אמר ירקוני לאחר הזכייה. "הבחירות מאחורינו ומשימות רבות ומשמעותיות לפתחנו".
גם בעמק המעיינות לא נפלה הפתעה ויורם קרין ראש המועצה מכפר רופין ניצח בנקל (74 אחוזים) את גיל פשחור מעין הנצי"ב. בחוף הכרמל נבחר אסיף איזק מהחותרים כראש המועצה (77.8 אחוז), כשהמתמודדת מולו רותם שטיינר יוסף ממושב מגדים נאלצה להסתפק ב-22.14.
ניצח בגדול. גרינבאום, צילום: דוברות המועצהניצח בגדול. גרינבאום, צילום: דוברות המועצה
ניצח בגדול. גרינבאום, צילום: דוברות המועצה
(ניצח בגדול. גרינבאום, צילום: דוברות המועצה)
עוד על מנצחים ומנוצחים: איציק חולבסקי מעין השופט גבר על המתמודד שחם מיטלר מקיבוץ דליה לראשות מועצת מגידו. בשער הנגב נבחר אופיר ליבשטיין, חבר כפר עזה, מולו התמודדה נירה שפק תושבת באותו קיבוץ. בעמק הירדן גבר עידן גרינבאום על תומר ארביטי בפער ניכר.
ניב ויזל מנתיב הל"ה הוא ראש המועצה החדש של מטה יהודה לאחר שגבר על יוסי משה ממושב זכריה וערן אוחנה מצלפון. ויזל הוא בנו של מאירק'ה ויזל, שכיהן בעבר כראש המועצה.