מתמודד חדש ומפתיע לראשות המועצה האזורית הגליל העליון: גד (גדי) יעקב, תושב שכונת ההרחבה הכפר היווני בקיבוץ מעין ברוך, הודיע על החלטתו לרוץ כנגד ראש המועצה המכהן גיורא זלץ בבחירות הקרובות.
"לא קל להתמודד מול ראש מועצה מכהן". יעקב, צילום: דן וינברג"לא קל להתמודד מול ראש מועצה מכהן". יעקב, צילום: דן וינברג
"לא קל להתמודד מול ראש מועצה מכהן". יעקב, צילום: דן וינברג
יעקב, יליד מנרה, היה חבר קיבוץ שנים רבות וכיהן בו בשורה של תפקידים כלכליים שונים. הוא גם אחיינו של ראש הממשלה לשעבר, יצחק רבין ז"ל. אמו, רחל רבין-יעקב, היא אחותו של יצחק. אביו רפי נפטר ב-2012.
יעקב (62), אב לארבעה ילדים וסב לשלושה נכדים, מילא שורה של תפקידים בתחום פיתוח הגליל והיום הוא הבעלים של משרד עצמאי לייעוץ עסקי, ליזמות, לניהול מוניציפאלי-תיירותי ותעשייתי.
לדברי יעקב, אחת הסיבות שבגינן החליט להתמודד על ראשות המועצה היא כדי "להחזיר את האחריות לתושבים, כמקובל ברשויות אחרות במדינה".
"אחזיר את מגמת הפיתוח והתנופה לגליל העליון בשיתוף פעולה מלא עם שאר הרשויות בגליל", הבטיח גד יעקב שזכה לתמיכה מצד תושב הרחבת מחניים, משה כץ, יו"ר תנועת "אביב בגליל", שמשמש אופוזיציה לוחמת למועצה המכהנת בכל הקשור לאספקת שירותים ליישובים השונים והתשלום עבורם.
גד יעקב, איך אתה מעריך את הסיכויים שלך מול זלץ?
"אני מעריך שיש לי סיכוי, למרות שלא קל להתמודד מול ראש מועצה מכהן לאחר קדנציה ראשונה".
האם לאחר שנים בהן כיהנו רק חברי קיבוצים בתפקיד, יכול להיבחר תושב הרחבה שלעיתים האינטרסים שלו שונים מזה של חבר אגש"ח?
"יש שוני במרקם התושבים במועצה שרובם, נכון להיום, אינם חברי אגש"ח. אמנם אני תושב הרחבה, אבל כל חיי אני תושב הגליל ואת מרבית השנים עשיתי כחבר מנרה שהיה ביתי. הייתי שותף לניהול הקיבוץ והאזור.
"האינטרסים של תושב ההרחבה ותושב האגש"ח זהים, ומי שמנסה ליצור סתירה ביניהם טועה. צריך לפעול בזהות מלאה של כל הרצונות והצרכים של התושבים, לא חשוב המיקום המדויק של הבית בו הם גרים".
האם הייחוס המשפחתי יסייע לך בקמפיין?
"כל אחד בא עם מטען אישי וזה כולל את משפחתי. לעיתים המטען טוב ולעיתים טוב מאוד, וזה כמובן ישפיע".
מי התומכים במועמדות שלך?
"עוד לא גיבשתי רשימה של תומכים מהגליל, אבל אני מקווה שהיא תתמלא באנשים טובים ורציניים".
פרסום ראשוני: 08:04 , 22.08.18