מיכאל שפירא, רווה סהר-תירוש ועדן עמוס, תלמידי המגמה לעיצוב תעשייתי בתיכון בנימין רוטמן עמק-יפה שבגלבוע, זכו באירוע הגמר של תחרות PITCH FOR HOPE שקיים בתל אביב מועדון הכדורגל צ'לסי הלונדוני יחד עם הקונגרס היהודי העולמי.
הכוכבים האמיתיים. הילדים מהגלבוע במעמד קבלת הפרס, צילום: באדיבות מועצת הגלבועהכוכבים האמיתיים. הילדים מהגלבוע במעמד קבלת הפרס, צילום: באדיבות מועצת הגלבוע
הכוכבים האמיתיים. הילדים מהגלבוע במעמד קבלת הפרס, צילום: באדיבות מועצת הגלבוע
(הכוכבים האמיתיים. הילדים מהגלבוע במעמד קבלת הפרס, צילום: באדיבות מועצת הגלבוע)
התחרות הזמינה צעירים מישראל, מארה"ב ומבריטניה ליזום פרויקטים חדשניים שבכוחם יהיה לבנות גשרים בין אמונות שונות בעולם הספורט. את הצוות הזוכה הנחתה במהלך העבודה המורה ענת אורן.
הצעת הצוות הזוכה מהגלבוע כללה הפקת מוצרים שונים (אקססוריז) עבור האוהדים שייצגו לא רק את סמל הקבוצה, אלא גם את סמל הקבוצה המתחרה ואת המילה RESPECT, וזאת על מנת לחבר ולהציג את הרוח הספורטיבית.
לשלב הגמר הגיעו שש הצעות שהוצגו בפני פורום של חמישה שופטים: שחקן הכדורסל לשעבר טל ברודי, המדליסטית האולימפית בג'ודו ירדן ג'רבי, רני רהב, מנכ"ל מוזיאון ישראל עידו ברונו, וראש קרן צ'לסי סיימון טיילור.
הנציגים מהגלבוע היו תלמידי תיכון היחידים בתחרות שהעפילו לגמר, וגברו על סטודנטים ממוסדות אקדמאים מובילים כגון בצלאל ושנקר. המיזם החדשני זכה במענק ראשוני של 40 אלף שקלים לשם פיתוח המוצרים, שיוצגו באצטדיון סטמפורד ברידג' לאחר ביקור התלמידים בקבוצת צ'לסי.
"העובדה כי התלמידים שלנו זכו בתחרות היוקרתית מעידה על החשיבות הרבה המיוחסת לחינוך בגלבוע, ומכאן על הערכים המוקנים לתלמידים ועל ההישגים בהתאם", ברך את התלמידים ראש מועצת הגלבוע, עובד נור. "הכוכבים האמיתיים הם הילדים והתושבים שלנו בגלבוע".
דוגמה להצעה הזוכהדוגמה להצעה הזוכה
דוגמה להצעה הזוכה
(דוגמה להצעה הזוכה)
תיכון בנימין רוטמן עמק-יפה הוא בי"ס במינהל החינוך גלבוע עבור בני נוער בסיכון המתמודדים עם ליקויי למידה ובעיות רגשיות מורכבות. מגמת העיצוב נפתחה שם לפני עשור, ומהווה פלטפורמה ייחודית לתלמידים להבעת היצירתיות יחד עם עבודת כפיים אומנותית.
"זהו רגע מרגש במיוחד המאושש ומחזק את כל אמונתנו ודרכי פעילותנו. אנו מתנהלים לאור הביטוי 'למקום שליבו אוהב שם רגליו מוליכות אותו', ועושים מאמץ ליצור עבור כל אחד מהתלמידים מקום משמעותי המאמין ביכולת התלמיד ליצור שינוי, להתפתח ולהגיע להישגים, ולהשתלב בחברה כבוגרים עצמאיים", סיכם מנהל בית הספר, קובי רויימי.