הקיבוץ המזוהה ביותר עם נבחרת ארגנטינה הוא אור הנר. חבר הקיבוץ, שנחשב לאוהד הוותיק והמושבע מכולם, הוא מרכוס טוב עלם. ההפסד הכואב של מסי וחבריו לצרפת אתמול הותיר את טוב עלם מתוסכל ומפוכח גם יחד.
"חשבתי שיש למאמן ביצים גדולות יותר". טוב עלם, צילום: אלבום משפחתי"חשבתי שיש למאמן ביצים גדולות יותר". טוב עלם, צילום: אלבום משפחתי
"חשבתי שיש למאמן ביצים גדולות יותר". טוב עלם, צילום: אלבום משפחתי
("חשבתי שיש למאמן ביצים גדולות יותר". טוב עלם, צילום: אלבום משפחתי)
דקות אחדות לאחר שהתאושש מתצוגת האימים הודיע כי יתמוך בהמשך המונדיאל בנבחרת אורוגוואי הנחושה והאמיצה, "שבניגוד לארגנטינה יש לה ביצים" כדבריו.
"היו לי תקוות בקשר לקבוצה שהולכת איתי ואני איתה כבר עשרות שנים", הודה טוב עלם, "אבל לא בניתי על כך שארגנטינה תגיע לגמר. האמנתי שתוכל לעבור את צרפת ואולי להמשיך עוד שלב. בטורניר הזה היא היתה קטסטרופה, בלי תכנון משחק וללא שיטה הגיונית, ולכן היה לי קשה יותר עם ההפסד לגרמניה במונדיאל הקודם. אז היא שיחקה טוב בהרבה".
מה היתה הבעיה שלה לדעתך?
"היא התבססה על מסי, ושיחקה בשבילו ולא איתו. הוא לא קיבל כדורים ואת אלו שקיבל ניצל לבישול ולהחמצה. מסי לדעתי גאון כדורגל יותר ממה שהיה מראדונה, וגם יותר מפלה. הוא חכם יותר ממה שהם היו.
"בברצלונה הוא פורח כי יש לו עם מי לשחק, ובנבחרת ארגנטינה אין לו. מי שיכול היה לסייע נשאר על הספסל. זו טעות להישען על שחקן אחד בלבד, ובאמת חשבתי שלמאמן סמפאולי יש ביצים גדולות יותר".
מילה על הצרפתים.
"הם היו מעולים, אין מה להגיד. אמבאפה הוא ילד פלא. הגולים שלו היו אדירים. הוא לא שחקן ברמה של מסי ומראדונה, וגם לא של רונאלדו, אבל מדובר בצעיר שעוד יגיע לגדולות עם הכישרון שלו".
כשבאור הנר עצובים בברור חיל שמחים?
"אני מאמין שכן, כמו שהייתי שמח אם ברזיל היו עפים. אבל זו יריבות של כדורגל ולא מלחמה בין שני הקיבוצים. אנחנו היינו ונישאר חברים גם לאחר המונדיאל".