בסוף השבוע האחרון התקיים מפגש מרגש של ותיקי קבוצת הכדורסל אשדות יעקב ובנות זוגם.
אז והיום (מימין): אמנון פז, מייק מילר, נחום ניב, אהרון מלמוד. צילום: ארכיון ובתיה ספיאן ניבאז והיום (מימין): אמנון פז, מייק מילר, נחום ניב, אהרון מלמוד. צילום: ארכיון ובתיה ספיאן ניב
אז והיום (מימין): אמנון פז, מייק מילר, נחום ניב, אהרון מלמוד. צילום: ארכיון ובתיה ספיאן ניב
השחקנים, שהיו חלק מהרכב הקבוצה בין השנים 1955 ל-1974, הפליגו בסיפורים אודות ההישג יוצא הדופן של המועדון ששיחק במהלך 1973 בליגה הלאומית, שהיתה אז הליגה הבכירה, והפסידה בכל משחקיה פרט לאחד – ניצחון במשחק האחרון של העונה על בית"ר ירושלים בתוצאה 70-58.
נחום ניב, צעיר שחקני הקבוצה, קלע 16 נקודות, מרביתן מעבר לקו השלוש שלא היה קיים אז.
גם בסוף שנות ה-60 שיחקה הקבוצה, שדגלה במשפט "העיקר ההשתתפות", במהלך שתי עונות בליגה הלאומית. בנות הקבוצה שיחקו בליגה הבכירה גם כן, אבל לא רשמו הישגים יוצאי דופן.
"למרות הכול יצאו מהקבוצה כמה שחקנים שלא קטלו קנים והגיעו להישגים", סיפר נחום ניב למיינט קיבוץ. "דני ברזילי עבר מאשדות להפועל ת"א והיה גם בנבחרת ישראל . יגאל דר (וולודרסקי), שנפטר מהתקף לב והוא רק בן 42, שיחק בהפועל חיפה ובניר דוד והיה בסגל הנבחרת".
את המפגש ארגן אמנון פז ולקחו בו חלק כ-100 בני אדם. זקן המשתתפים היה משה (מוסה) דניאל בן ה-87, אביו של שחקן העבר מוטי דניאל.
דניאל האב היה בשנות ה-50 חבר קיבוץ חולתה, וכדי להגיע למשחקי אשדות יעקב שנערכו בשבת בבוקר הוא נדרש לתפוס טרמפ עם משאית חלב שנסעה לרוקן את המיכלים שלה במחלבת דגניה. עם תום המשחק גם חזר איתה לקיבוצו.
"אלו היו ימי הזוהר של הכדורסל הקיבוצי", סיכם ניב. "לא היה כסף, שיחקנו על מגרשי בטון ללא קורת גג, והתאמנו לאחר יום עבודה מפרך בעמק. אבל היתה אהבה גדולה לספורט, וזה היה הבילוי הכמעט יחיד של חברי הקיבוצים באזור".
פרסום ראשוני: 07:46 , 04.06.18