לפני ימים אחדים התקיים המפגש הראשון של אנשי המעורבות החברתית במפעלי התעשייה הקיבוצית, שעתיד להוביל להקמת פורום מרכזי של מפעלי התעשייה הקיבוצית בנושא עשייה חברתית.
יש מקום של כבוד לעובדים. מעורבות בתעשייה, צילום: עודד אונגריש מקום של כבוד לעובדים. מעורבות בתעשייה, צילום: עודד אונגר
יש מקום של כבוד לעובדים. מעורבות בתעשייה, צילום: עודד אונגר
(יש מקום של כבוד לעובדים. מעורבות בתעשייה, צילום: עודד אונגר)
נושא המפגש היה "תרומה לקהילה ועשייה חברתית - קולות מהשטח", והובאו בו הקולות השונים של אלו שעסוקים בעשייה החברתית בתעשייה הקיבוצית מדי יום.
שאול בשיא, לשעבר מנכ"ל ביו-בי (שדה אליהו), תיאר את נקודת מבטם של המנכ"ל וההנהלה. את נקודת המבט של מובילי הפעילות בשטח הציגו עופר רימון (נטפים), מיכל נצר (קפרו-קדרים) ומיכל חכמון (עמיעד מים). הם שיתפו את הנוכחים בחזון שלהם, ובפעילויות שהם מובילים במפעלים השונים על ידי העובדים ואיתם.
אילנה קונסטנטינובסקי מעמותת "דובוני החלמה" ייצגה את נקודת המבט של העמותות והגופים שבהם מתנדבים העובדים. היא שיתפה את הקהל במודל שיתוף הפעולה שלה עם מפעל פלסאון, ודיברה על חשיבות שותפות זו.
בסיום פרק זה של המפגש הציג עודד אונגר מ"קיבוצניקים עם החברה" את השילוב המתבקש בין מערכת המעורבות וההשתתפות החברתית במפעל לצמ"ח – צוות המעורבות בקיבוץ.
המפגש נחתם בהצגה "בשירות הציבור", מונודרמה בביצועה של השחקנית מעין יובל-שהם מקיבוץ רמת יוחנן, שהמחישה לנוכחים מציאות חיים שאינה חלק קבוע משגרת יומם.
מנהלים ואנשי מעורבות חברתית במפעלים הקיבוציים מוזמנים לעמוד בקשר עם לאה קוטלר בטלפון: lea@kia.co.il, 052-3662594. או עם שלומית ארבל מאיגוד התעשייה הקיבוצית.