עמותת איל"ן, בשיתוף עיריית תל אביב-יפו, ארגנה סוף שבוע בקיבוץ שפיים שבו לקחו חלק למעלה מ-80 משפחות.
חופשה שהפכה למסורת. מתמודדי נינג'ה ישראל עם ילדי איל"ן, צילום: עמותת איל"ןחופשה שהפכה למסורת. מתמודדי נינג'ה ישראל עם ילדי איל"ן, צילום: עמותת איל"ן
חופשה שהפכה למסורת. מתמודדי נינג'ה ישראל עם ילדי איל"ן, צילום: עמותת איל"ן
(חופשה שהפכה למסורת. מתמודדי נינג'ה ישראל עם ילדי איל"ן, צילום: עמותת איל"ן)
האירוח כלל, בין היתר, פנסיון מלא במלון הקיבוץ, כניסה לפארק המים, פעילויות והפעלות שונות כמו מעגל מתופפים ולהטוטנים, יצירה, בלונים, ערב קריוקי, הקרנת סרט וכן הסעות למקום.
במהלך סוף השבוע הגיעו לשמח את המשפחות מתמודדי תוכנית הטלוויזיה "נינג'ה ישראל" בהם אלון קיפניס, סול בוסיאן, אמור פז, עומר צור ודור עד. המתמודדים חילקו לילדים חולצות של נינג'ה ישראל ובילו איתם את השבת בפארק המים.
עוד הגיעו לברך את המשפחות מנכ"ל העמותה בועז הרמן, מנהלת איל"ן ת"א סילבינה פרוינד, ומנהלת תחום נכויות בעיריית ת"א יפולורה עקיבא.
"זו השנה השנייה שאני מתנדב בעמותת איל"ן. ספורט הוא חלק גדול מחיי. שנה שעברה, בעת משחק כדורסל, נקעתי את הקרסול והזדקקתי לקביים במשך שבועיים. הרגשתי את הקושי על בשרי, והבטחתי לעצמי להתנדב בעמותת איל"ן כשאחלים. בעניי הילדים הם הנינג'ות האמתיים", אמר דור עד.
סניף איל"ן ת"א עורך חופשה שנתית למשפחות איל"ן מזה כ-15 שנה ברציפות. היציאה לחופשה משפחתית עם הילד הנכה מאפשרת לבני המשפחה לחוות חוויה נורמטיבית, להכיר משפחות במצבן, להחליף מידע ולהרחיב את המעגל החברתי. המשפחות, ובעיקר הילדים, מרגישים נוח לנפוש בחברת צעירים אחרים עם מוגבלויות פיזיות.