ערב ראש השנה עוד רגע כאן וההתלבטות בשיאה: מה לקנות למשפחה ולחברים? מתנות חברתיות, עם ערך מוסף מעבר לנתינה, עם נשמה ועם מסר, הן משהו קטן וטוב שאפשר להתחיל איתו את השנה החדשה. אז הנה כמה רעיונות למתנות שמחממות את הלב ותורמות לחברה ולקהילה.
הציוריההציוריה
הציוריה
(הציוריה)
גלריית חירם
חירם היא קהילה שיקומית לצעירים המתמודדים עם משבר נפשי בקיבוץ הרדוף. בחירם מאמינים בכוח המאזן של מלאכת היד והעשייה האמנותית, וביכולת שלהן לתמוך בחיבור של האדם לעצמו ולעולם, ובמתן כלים ליצירת אופק תעסוקתי ועצמאות כלכלית כמנוף עיקרי לשיקום.
חברי הקהילה עובדים בבתי מלאכה מגוונים - קרמיקה, צורפות וטקסטיל. תוצרי העבודה שלהם נמכרים בגלריה מעוצבת בקיבוץ, בחנות ״אלמה מתנות בשביל הנפש״ שבקריית טבעון ובחנות אינטרנטית.
בין הפריטים תוכלו למצוא תכשיטים עדינים, כלי קרמיקה, פריטי טקסטיל לבית וסלי קש, כולם בעיצוב מוקפד ומדויק.
כפר עופרים של אלו״ט
כפר עופרים הוא מרכז יום ותעסוקה לבוגרים החיים עם אוטיזם של אלו"ט, שמבקש לממש את הפוטנציאל של חבריו לפי רמתם, העדפותיהם ויכולתם, ולשלבם בקהילה.
במהלך היום מתקיימות במרכז סדנאות שונות ובהן סטודיו לאומנות, לקרמיקה, לציור, לאפייה ועוד. החברים אוהבים לעסוק בתחום האומנות והיצירות שלהם מועמדות למכירה ליחידים, לחברות ולארגונים.
לצד לוחות שנה מאוירים, מגנטים מקרמיקה ופמוטים, יצאו השנה בכפר עופרים עם מוצר חדש ומדליק ״הציוריה״ - תיקייה לארגון ולהצגת ציורים שאפשר לתלות או למגנט למקרר.
היא עשויה נייר קשיח עם למינציה, יכולה להכיל המון ציורים, ומצוינת להצגת כל היצירות שהילדים מביאים מהגן ולא נעים לזרוק. היא עולה 25 שקלים וניתן להזמין איתה גם חוברת צביעה איכותית (בתוספת חמישה שקלים). כל ההכנסות הן לטובת מרכז היום של אלו״ט.
״אנושופ״ של אנוש
אנוש, העמותה הישראלית לבריאות הנפש, הוקמה במטרה לסייע למתמודדים עם מגבלה נפשית להשתלב בקהילה. העמותה מפעילה עבור המתמודדים עם מגבלות נפשיות מרכזי הכשרה לתעסוקה ברחבי הארץ, בהם הם לומדים כישורי חיים, ומקבלים כלים להשתקם ולהשתלב בעתיד בשוק העבודה.
דוגמה לעבודה מחירםדוגמה לעבודה מחירם
דוגמה לעבודה מחירם
(דוגמה לעבודה מחירם)
באנושופ, חנות האון-ליין שלה, מציעה העמותה מבחר מושקע של מתנות שמיוצרות כולן במרכזי התעסוקה, והרווח ממכירתן מועבר ישירות לעובדים ומאפשר להם להתפרנס בכבוד מעבודתם.
בין מארזי החג המקוריים שמציעים באנושופ תוכלו למצוא חמסות, כלי הגשה לדבש ולרימון, מגנטים עם ברכות, סבונים טבעיים בעבודת יד, ערכות ירוקות עם זרעים להנבטת צמחי תבלין ועוד.
״ערכותי״ של ״שכולו טוב״
עמותת ״שכולו טוב״ משלבת אנשים בעלי צרכים מיוחדים במגוון יוזמות תעסוקתיות. מטרת העמותה היא לשלב אנשים עם נכות נפשית בחברה, והיא מעניקה שירות שיקומי לכ-3,000 מתמודדי נפש בדרך ליציאה לקהילה.
העמותה מפעילה מפעלים יצרניים בתחומים שונים, המייצרים מוצרים ייחודיים ומעסיקים מתמודדי נפש, וכן את רשת ״ערכותי״ - עשרות דוכנים הממוקמים בקניונים ברחבי הארץ, בהם ניתן לרכוש את מגוון המוצרים של מפעלי הקבוצה.
בדוכנים ובאתר של ערכותי תוכלו למצוא שלל מתנות מעוצבות במגוון מחירים: מארזי שוקולד, סבונים, נרות, פריטי נייר ממוחזר ותבלינים.
Joy&
סטודיו Joy& מתמחה בעיצוב וביצירת זרי פרחים ומתנות, ועובדיו הם אנשים עם צרכים מיוחדים המתמודדים עם מוגבלויות שונות: לקויי ראיה, פיגור שכלי ונפגעי נפש.
הם משולבים בכל חלקי עבודת הסטודיו, בהתאמה אישית לאופי, ליכולות ולכישורים של כל אחד מהם. רכישת מתנות מ״אנד ג׳וי״ מאפשרת לעובדי החברה להמשיך להתפרנס בכבוד ולהשתלב בקהילה.
לקראת החג מציעים בסטודיו מארזים חגיגיים מיוחדים של כלים לבית עם כיתובים של מסרים חברתיים, עצי בונסאי ורביעיית קקטוסים וסוקולנטים, לצד השילובים המוכרים של יין, שוקולד ודבש.