בעמותת ״תודעה״, שעוסקת בהעלאת המודעות לנזקי הזנות ומניעת צריכת זנות, מציעים לקראת תחילת שנת הלימודים ערכת מתנה שהיא גם תרומה למטרה חשובה.
כולם שווים. הערכה הנמכרתכולם שווים. הערכה הנמכרת
כולם שווים. הערכה הנמכרת
(כולם שווים. הערכה הנמכרת)
״תודעה״ הוא הארגון החינוכי היחיד הפועל היום בתחום המאבק בנזקי הזנות, ובמטה המאבק לקידום חוק הפללת הלקוח.
פרט לפעילויות החינוך וההסברה שמקיים הארגון - סדנאות לנוער, להורים, לאנשי ולנשות חינוך, והצגה בנושא זנות נוער וצריכת זנות - ב״תודעה״ עוסקים גם בעזרה פרטנית לנשים הזקוקות לסיוע, ובעיקר בחיבור שלהן עם גופי הסיוע לנשים בזנות.
״פנו אלינו מספר נשים שאנחנו מלוות בנוגע לציוד בית ספר והרגשנו שיחד עם איסוף תרומות יד שניה, אנחנו רוצות שגם לילדות ולילדים שלהן יהיה משהו חדש״, סיפרה ענבל פרן-פרח מקיבוץ חנתון, רכזת פרויקטים ומנהלת תחום חינוך והסברה בעמותה.
״אז הוצאנו קו מוצרים שיש בו תיק שרוכים (כזה שמתאים ליום טיול בבי"ס או בגן), קלמר ובקבוק ועל כל חמש ערכות שאנשים יקנו נתרום ערכה לילד/ה של אישה שורדת זנות״. את הפריטים בערכה עיצבה שני מלניק בהשראת השיר ״טפס/י על כל הר״ מ״צלילי המוזיקה״.
הערכה המלאה תעלה 130 שקלים. היא מגיעה עד הבית עם שליח, וניתן גם לרכוש כל פריט בנפרד. פרן-פרח מסבירה כי מעבר למתנה ערכית ומגניבה לתלמידים, יש כאן רעיון נוסף.
״מי שתורם ומי שנתרם מקבל את אותה ערכה, וכך אין בעצם ביניהם ובין הילדים שיקבלו את הערכה הבדל ניכר לעין. כי מבחינתנו ילד/ה, הוא ילד/ה, הוא ילד/ה, כמו שאישה היא אישה, היא אישה, ולכל אחת ואחד מאיתנו ישנם חיים הראויים לחיותם באופן מלא״.