מפעל מרגש של נתינה ואהבה התקיים זו השנה ה-18 ברציפות בקיבוץ גבע, עם האירוח של קייטנת איל"ן. לקייטנה, שהסתיימה השבוע, הגיעו עשרה ילדים ובני נוער עם מלווים.
1 צפייה בגלריה
קייטנה מיוחדת במינה. הקייטנה בגבע, צילום: באדיבות מועצת הגלבוע
קייטנה מיוחדת במינה. הקייטנה בגבע, צילום: באדיבות מועצת הגלבוע
קייטנה מיוחדת במינה. הקייטנה בגבע, צילום: באדיבות מועצת הגלבוע
המועצה האזורית הגלבוע העמידה לרשות הקייטנה את מערך ההסעות שלה, יחד עם פעילות מדריכי הנוער. הקיבוץ, מצדו, תרם את התפעול, הלינה, התזונה וחוויות הערכיות.
מדובר במפעל ייחודי שקיבוץ גבע מתמיד בפעילות הדרושה להפעלתו, לרבות עמידה בנהלים, תכנון לוח זמנים קפדני, גיוס מתנדבים והכנה חינוכית ורגשית.
עשרות מילדי הקיבוץ בחרו לבלות שבוע שלם כחונכים מתנדבים בקייטנה, ונהנו מחוויות משותפות כמו טיולים, רחצה משותפת בבריכה, רכיבה על סוסים, סדנאות יצירה, סרטים ומתנפחים במים, אך בעיקר מחוויה של מפגש עם האחר, של גיבוש וצליחת אתגרים וקשיים.
אל הקייטנה מגיעים בני נוער בדרגות נכות מורכבות, כאשר השנה בחרו בגבע לקלוט בני נוער הסובלים מנכות קשה במיוחד.
"כאשר החניכים מגיעים, נערים ונערות עם נכויות פיזיות וקוגניטיביות מורכבות, הופכים מיד נערי השכבה למובילים ולמטפלים", סיפר זוהר ברג מגבע, רכז צוות החינוך הבלתי פורמלי.
"אנחנו מצליחים לגעת ברגישות ובענווה בכל חניך וחניך, מסייעים לו בפעולות יום יום פשוטות ביותר בהן הוא נזקק לעזרה (אכילה, רחצה ועוד). בסופו של השבוע חוזרים חניכי איל"ן לביתם עייפים ומרוצים. ישנם חניכים והורים אשר מבקשים להגיע לגבע שנה אחר שנה".
"זוהי קייטנה מיוחדת במינה במהלכה מתרגלים בני הנוער מהגלבוע התנהגויות ומיומנויות כמו עבודת צוות, תקשורת, אחריות אישית וחברתית, עמידה בזמנים ועוד.
"תוך זמן קצר ניתן לראות, לחוות ולשמוע את צחוקי החדווה, החיבוק, והנתינה הכוללים גם אינטראקציות אינטימיות במיוחד של סיוע", סיכמה רוחמה לבקוביץ', מנהלת מחלקת הנוער במועצה.