ב״אבוקדו גרנות״, חלק מהארגון האזורי גרנות שרובו מורכב מקיבוצים, הבינו לאחרונה שכיף ומעורבות חברתית הולכים יחד. בארגון החליטו להמיר את יום הכיף השנתי של העובדים ביום של עשייה חברתית שעשתה טוב לכל הצדדים.
"נתרמנו יותר מאשר תרמנו". עובדי אבוקדו גרנות, צילום: אחיק חיים"נתרמנו יותר מאשר תרמנו". עובדי אבוקדו גרנות, צילום: אחיק חיים
"נתרמנו יותר מאשר תרמנו". עובדי אבוקדו גרנות, צילום: אחיק חיים
("נתרמנו יותר מאשר תרמנו". עובדי אבוקדו גרנות, צילום: אחיק חיים)
כ-90 עובדים ומגדלים מ"אבוקדו גרנות" יצאו לארבעה מוקדים באזור, לפעילות שכולה עשייה ונתינה לזולת.
המשתתפים התחלקו לארבע קבוצות שפעלו במוקדים שונים באזור משקי גרנות: בקיבוץ גן שמואל הם שיפצו מבנה של צעירי תל"ם, ביישוב קציר הם טיפחו, בנו ושדרגו את חצר המועדון לניצולי השואה, בכפר הילדים בגבעת עדה זכה המועדון לנוער בסיכון לפנים חדשות וחצר בית הספר לחינוך מיוחד "קשתות" של מועצה אזורית מנשה קיבלה תוספת צבע.
היוזמה ליום המיוחד הגיעה מהנהלת ״אבוקדו גרנות״ שיצרה קשר עם המיזם החברתי Social eyes, בניהולן של שני לביא ותמי בן נבט אימבר, העוסק בקידום אוכלוסיות מוחלשות במגוון דרכים, בסיוע העמותה להנצחת רתם שרביט ז"ל.
Social eyes ושירי אבן פז מ״אבוקדו גרנות״ איתרו את המתחמים לשיפוץ, החליטו על תוכנית העבודה ותכננו את מהלך היום בכל אחד מהאתרים.
ההחלטה להמיר את יום הכיף השנתי בפעילות התנדבותית זכתה לתמיכת העובדים, ששמחו על ההזדמנות לתת ולתרום בדרך מהנה ויצירתית, או במילותיו של אחד מעובדי אבוקדו גרנות: ״נתרמנו יותר מאשר תרמנו״.
״אבוקדו גרנות״ הוא תאגיד לגידול ולשיווק אבוקדו בבעלות ״משקי גרנות״. עובדי ״אבוקדו גרנות״ אחראים לתפעול בית האריזה ולגידול מטעי האבוקדו הנמצאים בקיבוצים באזור גרנות. בנוסף לעובדים הצטרפו ליום המעשים הטובים גם מגדלים שהם חברים בקיבוצי גרנות.