מעורבות קהילתית היא לעתים יותר מלתת לקהילה. כך לפחות מעריכים בחברת נען-דן ג'יין, שמרכז פעילותה והמפעל שלה ממוקמים בקיבוץ נען.
מוטיבציה לעוד פרויקטים. משפצים את יער ירושלים, צילום: עמית אנוךמוטיבציה לעוד פרויקטים. משפצים את יער ירושלים, צילום: עמית אנוך
מוטיבציה לעוד פרויקטים. משפצים את יער ירושלים, צילום: עמית אנוך
(מוטיבציה לעוד פרויקטים. משפצים את יער ירושלים, צילום: עמית אנוך)
הנהלת החברה הבינלאומית, שנחשבת למובילה בייצור ובהפצה של פתרונות השקיה, החליטה לבחור בפרויקט חקלאי ביער ירושלים שנערך במסגרת "ציפורי", מרכז להכשרה ולמנהיגות.
בין המשתתפים היו עובדי החברה, לצד בני נוער פלשתינאים מבית הספר צור באהר ובני נוער מבית הספר זיו בבירה. המטרה היתה משותפת: סיוע בשיקום יער ירושלים על ידי חידוש חקלאות טרסות, שדרוג סוכות צל והקמת גן אקולוגי לצד למידה איך מתחזקים מיני חממה בתנאי שטח.
הצוות המתנדב של נען-דן ג'יין בהובלתו של עמית אנוך, מנהל בקרת האיכות בחברה, הביא עמו רצון לשיתוף פעולה והרבה התלהבות.
״היה משמח לראות כיצד בני נוער משני העמים מתנתקים מהסמארטפונים, מתעלמים מסוגיות פוליטיות, מכבדים אחד את דעות השני, מעבדים את האדמה, מזיזים יחד אבנים, מלכלכים ידיים, מזיעים, מצליחים לתקשר למרות הבדלי השפה, ובסיום המיזם גאים יחד בתוצאה״, אמר אנוך.
״מעבר לתקווה לעתיד משותף טוב יותר, לנו זה נתן גם מוטיבציה לביצוע של עוד פרויקטים קהילתיים מהסוג הזה, במסגרתם נוכל להנחיל מהידע שלנו לדור הצעיר ולהראות שיחד ניתן לא רק לשמור על הסביבה אלא גם לפתח אותה לטובת הקהילה שמסביב״.
בפרויקט, במהלכו ניטעו באזור עצי תאנה, זית וגפנים, לקחו חלק גם אנשי ״ציפורי״, עיריית ירושלים וקרן קיימת לישראל.
נען-דן ג'יין, החוגגת 80 שנות פעילות, מובילה בייצור ובהפצה של פתרונות טכנולוגיים הממקסמים את השקעת המשאבים ליחידת יצור חקלאי. מומחיות החברה היא בהגדלת היבולים ומזעור הסיכונים, תוך שמירה על משאבי הטבע והסביבה.
לחברה נוכחות משמעותית ברחבי הגלובוס המבוססת על 14 חברות בת, חמישה אתרי יצור בינלאומיים ורשת מסועפת ומפותחת של מפיצים וסוכנים.