בינ"ה - התנועה ליהדות חברתית, פועלת כבר למעלה משני עשורים להנחלת תרבות יהודית חילונית וחברתית, תוך לקיחת אחריות על חיזוק הזהות היהודית וערכיה.
להביא לחיבור ותיקון. פרויקט בינ"ה, צילום: מתוך אתר מימון ההמונים של בינ"הלהביא לחיבור ותיקון. פרויקט בינ"ה, צילום: מתוך אתר מימון ההמונים של בינ"ה
להביא לחיבור ותיקון. פרויקט בינ"ה, צילום: מתוך אתר מימון ההמונים של בינ"ה
(להביא לחיבור ותיקון. פרויקט בינ"ה, צילום: מתוך אתר מימון ההמונים של בינ"ה)
בינ"ה הוקמה בראשית שנת 1996, כמה חודשים אחרי רצח ראש הממשלה יצחק רבין, כיוזמה של אנשי רוח וחינוך בתנועה הקיבוצית ומחוצה לה מתוך כוונה לעשות מעשה של חיבור ותיקון.
חיבור החברה הישראלית החילונית למקורות התרבות היהודית, בדגש על עבודה עם צעירים. תיקון האדם, תיקון החברה ותיקון העולם בדרך של צמצום פערים, עשייה חברתית וחתירה לצדק חברתי – ברוח היהדות והמעשה הציוני בראשיתו.
בינ"ה פועלת במסגרת "מרחבים", חברה לתועלת הציבור מיסודה של התנועה הקיבוצית, ובתמיכת קרן פוזן.
בית בינ"ה בהודו הוקם לפני כשנתיים, על מנת לאפשר לעשרות אלפי צעירות וצעירות אחרי צבא המטיילים מידי שנה במדינה להגיע למקום שיהווה עבורם כתובת לחגים ולחוויה של מפגש והיכרות, באווירה ובאופי דומים לבית ממנו הם מגיעים.
הטיול הגדול כרוך מטבע הדברים בחיפוש עצמי - חיפוש של זהות, אמונה ועוד. הבית הפתוח הוקם במטרה ליצור מרחב פתוח ובטוח למטיילים הישראלים, ומפגש עם היהדות החברתית של בינ״ה.
כחלק מפעילותו מתקיימים בבית הפתוח מפגשי לימוד, סדנאות, קבלות שבת וארוחות שישי שבועיות, ימי עשייה חברתית, חגים, הופעות ואירועים מיוחדים נוספים.
המטיילים השוהים בבית יוצאים למסעות ניקיון התנדבותיים ברחבי הכפר בו הם שוהים, בשיתוף פעולה עם ארגונים מקומיים, מתוך רצון לחיבור אמיתי והדדי עם הקהילה המקומית.
כעת מבקשים בבינ"ה את עזרתכם כדי להביא את הלימוד והעשייה של הבית הפתוח לכמה שיותר מטיילים ומטיילות, ולהמשיך את הפעלת הבית בהודו בעונות הטיולים הבאות.