שיתוף פעולה מיוחד בין הסניף הצפוני של ''בית הגלגלים'', לבין המרכז הקהילתי של המועצה האזורית מטה אשר יצא השנה לדרך.
להיפתח, לצחוק ולחוות. פעילות בית הגלגלים, צילום: באדיבות בית הגלגליםלהיפתח, לצחוק ולחוות. פעילות בית הגלגלים, צילום: באדיבות בית הגלגלים
להיפתח, לצחוק ולחוות. פעילות בית הגלגלים, צילום: באדיבות בית הגלגלים
(להיפתח, לצחוק ולחוות. פעילות בית הגלגלים, צילום: באדיבות בית הגלגלים)
לירז נפגי, מנהלת יחידת ההתנדבות במטה אשר, בנתה תוכנית שנתית יחד עם בית הגלגלים במסגרתה יתקיימו מספר מפגשים משותפים. המפגש הראשון התקיים, ולא במקרה, ביום המשפחה.
במסגרת סמינר של בוגרי ''בית הגלגלים'' בנושא יזמות והעצמה אישית, הגיעו נציגים מהנהלת המרכז הקהילתי של מטה אשר. המפגש החל בהכנת ארוחת בוקר משותפת, שחלקה הובא על ידי צוות המתנ"ס וחלקו מבית הגלגלים.
לאחר הארוחה, החלה פעילות חווייתית שהוכנה בידי בת-אל מימון, מתנדבת במתנ"ס ופעילה בבית הגלגלים, יחד עם נפגי. הפעילות כללה היכרות ודיון בנושא העצמה אישית. זו היתה הזדמנות להיפתח, לצחוק, להכיר ולחוות.
"קינחנו בשתילה משותפת של שתילים שהובאו על ידי המתנ"ס, זרענו את הזרעים הראשונים ואנו מקווים שככל שהקשר ייבנה בין המרכז הקהילתי לבית הגלגלים כך השתילים יצמחו ויצמחו ויינטעו חזק באדמה", סיפרה נפגי.
"עבורי זה לא היה סתם מפגש עם עוד אנשים, אלא מפגש מאוד משמעותי מכיוון שאני מתנדבת במתנ"ס עם אותם אנשים והיה לי עונג גדול לארח אותם במקום שהוא בית עבורי בבית הגלגלים. מי ייתן ונדע עוד שיתופי פעולה וניפגש בשמחות", סיכמה מימון.
אירוע נוסף שיתקיים במועצה האזורית מטה אשר הוא יריד יד שנייה במרכז הצעירים ביום שלישי, "יום המעשים הטובים", 13.3. ארגון "נשים מבשלות דיאלוג" יערוך במקום יריד יד שניה שכל הכנסותיו קודש לסיוע לסטודנטיות במצוקה.
חלקו השני של היריד יתקיים ביום שישי, ה-16.3, ויכלול אירוח של האומנית סיגל לנדאו, צפיה בעבודותיה ושיחה עמה.