ב-16 במרץ יתקיים מרוץ על שם איתי צורי ז"ל מקיבוץ מפלסים, שהיה שותף להקמת המרכז ההידרותרפי בשער הנגב וניהל אותו מאז הקמתו. הוא נפטר לאחר מאבק ממושך במחלתה סרטן ב-2014.
לקבל את השונה. צורי ז"ל, צילום: אתר HidroLife, מרכז בריאות וספורט שער הנגבלקבל את השונה. צורי ז"ל, צילום: אתר HidroLife, מרכז בריאות וספורט שער הנגב
לקבל את השונה. צורי ז"ל, צילום: אתר HidroLife, מרכז בריאות וספורט שער הנגב
(לקבל את השונה. צורי ז"ל, צילום: אתר HidroLife, מרכז בריאות וספורט שער הנגב)
צורי היה שותף מרכזי בפיתוח מודל ייחודי לשילוב אוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים במרכז, בו מתאמנים אנשים בריאים הבאים למטרת ספורט ופנאי ועל כך הייתה גאוותו.
מרוץ איתי למען ילדי "שמיים במים" הינו פרויקט קהילתי של הקבוצה האתגרית והמרכז ההידרותרפי. למרוץ מספר מטרות מרכזיות בהן הנצחתו של איתי צורי ז"ל, העלאת המודעות לקבלת השונה בקהילה וגיוס כספים למועדונית "שמיים במים".
מועדונית "שמיים במים" היא מסגרת טיפולית לילדים ולילדות מיישובי שער הנגב והסביבה המאובחנים על הרצף האוטיסטי.
המועדונית פועלת מדי שבוע בשעות אחר הצהריים במרכז ההידרותרפי בשער הנגב, ופעמיים בשנה (בחופשת פסח ובחופש הגדול) בקייטנות מרוכזות. הפעילות מתקיימת כחלק מפעילות האגף הטיפולי של המרכז, בניהולה של עירית צדק.
את הפרויקט מנהלת אורלי דורון, הידרותרפיסטית מוסמכת ובעלת ניסיון רב שנים בתחום, ולצידה קבוצת מתנדבים מופלאה, בני נוער תושבי האזור.
הקבוצה האתגרית שער הנגב, שהובילה את המרוץ בשנה הקודמת וממשיכה בכך בשנה זו, מורכבת מכ-40 ספורטאים פעילים, ועיקר פעילותה סביב שלושת ענפי הטריאתלון: שחייה, רכיבה וריצה. הקבוצה פועלת בשיתוף פעולה עם המרכז ההידרותרפי שער הנגב בהדרכתו של יוסף למדן מקיבוץ מפלסים.
כל אחד מהמתאמנים מוצא את מקומו בתוך הקבוצה, עם החלוקה לתתי קבוצות על פי ענפי הספורט.