רותם פגשה את לירי, תלמידת כיתה ה', לפני ארבע שנים. רותם היתה אז חיילת מקיבוץ מצר והמפגש התקיים במסגרת פעילותה של עמותת "אח בוגר אחות בוגרת ישראל", שמחברת בין מתנדבים לילדים בגילים שונים דרך קיום מפגשים שבועיים ומתוך אמונה כי מפגש שבועי, גם אם קצר יחסית, יכול לתרום לכל ילד ללא תלות במצבו.
"היא מתייעצת איתי, ואני איתה". רותם ולירי, צילום: אלבום משפחתי"היא מתייעצת איתי, ואני איתה". רותם ולירי, צילום: אלבום משפחתי
"היא מתייעצת איתי, ואני איתה". רותם ולירי, צילום: אלבום משפחתי
("היא מתייעצת איתי, ואני איתה". רותם ולירי, צילום: אלבום משפחתי)
רותם מספרת על הקשר המיוחד שנרקם עם לירי: "הקשר התחיל בעיקר במפגשים בביתה או בסביבה הקרובה. היינו נפגשות בכל שבוע ועושות פעילויות יצירה, מבשלות יחד, משחקות משחקים, ובעיקר מדברות על הכל.
"היא מתייעצת איתי, אני מתייעצת איתה, עד שנוצר בינינו קשר עמוק ומשמעותי, כששתינו מצפות לפגישות השבועיות שיגיעו".
רותם מוסיפה כי ככל שחלף הזמן והשתיים התקרבו, רצתה לירי לראות את הקיבוץ שבו גדלה רותם. "במהלך הזמן התחלנו להתרחק קצת מהבית ואף הבאתי את לירי לביקור בקיבוץ כדי שתראה על מה אני מדברת כל הזמן, אחרי שנחשפתי לחיים השונים שלה. באותו היום הלכנו לבריכה, לכלבו, לרפת ולכל תחנות החובה שבקיבוץ".
רותם אומרת כי ההתנדבות בעמותה תרמה לה לא פחות מאשר ללירי, ולימדה אותה רבות על עצמה, על סביבה ועל צורות חיים אחרות. "נהניתי מכל רגע", מסכמת רותם. "גיליתי עד כמה קשר שמתחיל במסגרת 'מצומצמת' יכול להיות משמעותי ועמוק, ולהחזיק שנים רבות – הרבה מעבר להתנדבות".
עמותת "אח בוגר אחות בוגרת ישראל" הוקמה בשנת 2003 ומאז מסייעת ותומכת במאות ילדים ובני נוער מדי שנה. העמותה הינה חלק מארגון הגג העולמי –International Big Brothers Big Sisters, הפועל ברחבי העולם.
העמותה מעניקה שרות חונכות אישי מתוך מחויבות לילדים ולהוריהם ומחברת לילדים בגילים 18-6 הזקוקים לכך מתנדבים המהווים אחים ואחיות בוגרים, לליווי ארוך טווח וקשר איכותי ומשמעותי.
לעמותה 16 סניפים ברחבי הארץ. אם גם אתם רוצים להיות אחים בוגרים ואחיות בוגרות ולשנות חיים של ילד או ילדה - מלאו את טופס ההצטרפות המקוון.