"ילדים משמחים אותי, במיוחד כשאני עוזרת להם להבריא", אומרת ד"ר גילי חן, רופאת ילדים במרכז בריאות הילד של כללית בקרית שמונה. "יש לי קשר מיוחד עם ילדים, תמיד היה לי. מאז שאני זוכרת את עצמי רציתי להיות רופאת ילדים".
את הסטאז' ביצעה ד"ר חן במרכז רפואי בלינסון, במרכז הארץ. "להיות רופאת ילדים בקהילה זה להפוך לחלק בלתי נפרד מהעיר ומהחיים של הרבה מאוד משפחות", מסבירה ד"ר חן את הבחירה, "זה גם מאפשר לי לחלק את הזמן בצורה מיטבית בין המשפחה שלי והילדים הפרטיים שלי".

ד"ר גילי חןד"ר גילי חן
ד"ר גילי חן
(צילום: דוברות כללית)

מרכז בריאות הילד בקרית שמונה מאובזר ומצוייד בכל האמצעים המתקדמים בתחום הרפואה. "אני יכולה להעיד, כמי שהגיע מהמרכז, שיש לנו כאן שירותי רפואה שלא נופלים משום מרכז רפואי אחר. לזה מוסיפים את הצוות הנהדר שקיים כאן ואנחנו בהחלט מספקים רפואה מתקדמת, שירותית ואישית לכל אחד ואחת מהמטופלים שלנו".
כרופאת ילדים ורגע לפני שהחורף מגיע, איך נוכל להבדיל בין מחלות שבשגרה לוירוס הקורונה?
זה בהחלט עשוי להיות קצת מבלבל, אבל חשוב לדעת שהחורף היא העונה הכי פעילה ברפואת הילדים. יש הרבה וירוסים ולרוב מי שסובל הם הילדים הקטנים. צריך לזכור שהוירוסים היו כאן לפני הקורונה ויהיו גם אחריה. נכון שקשה קצת להבדיל, אבל בשביל זה אנחנו כאן. ניתן היום להתייעץ טלפונית או בשיחת וידאו, כך שאין צורך להגיע למרפאה, בעיקר אם חולים ויש חום. האפשרות להיות בקשר עם המטופלים גם מרחוק הופכת את התהליך לקל, נגיש ומהיר. כשיש חום מומלץ לא להסתובב בחוץ, אלא להישאר בבית, מומלץ להמתין 48 שעות מרגע סיום החום ואז לצאת. אחריות אישית היא חשובה ולכן כשיש חום לא הולכים לגן או לבית הספר, נשארים בבית. במידת הצורך, הרופא המטפל יפנה לבדיקה המתאימה. בשביל זה אנחנו כאן והשירות של כללית מאפשר זמינות גבוהה במגוון רחב של ערוצים, גם באמצעות מכשיר הטייטו. באמצעות מכשיר הטייטו ניתן לבצע עצמאית בדיקות גרון, אוזניים, דופק, לב, ריאות, עור והאזנה לקולות בטן. המדדים ישודרו און-ליין לרופא בשילוב שיחת וידאו לצורך פענוח ומתן המלצות טיפול. המכשיר מתאים לכלל הלקוחות ובעיקר להורים לילדים קטנים אשר יוכלו לקבל שירות רפואי מבלי להגיע למרפאה לעיתים תכופות ולחשוף את הילדים לתחלואה נוספת.
הקורונה הגבירה פניות בנושאים אחרים שלא ראית לפני כן?
בהחלט. כרופאת ילדים אני מקבלת פניות לא רק לגבי מחלות, אלא גם לגבי התמודדות עם חרדות של ילדים, היעדר פעילות, שעות שינה שמשתבשות, תזונה לא נכונה. חשוב לנסות לשמור על השגרה כמה שניתן, הקורונה תהיה כאן עוד זמן מה ואלו החיים שלנו כרגע, אז צריך לנסות לשמור על איזון נכון. הקפדה על תזונה נכונה ושינה זה חשוב להתפתחות ילדים, מתבגרים וזה נכון לגבי מבוגרים. צריך לנרמל את המצב כמה שניתן וכמובן לא להסס לפנות לעזרה בהתנהגויות חדשות, תזכרו, אנחנו כאן בשבילכם.