המחזור השני של בית הספר למנכ"ליות העתיד שהוקם ומופעל על ידי התנועה הקיבוצית, איגוד התעשייה הקיבוצית וסופרסונס, הסתיים במפגש של המשתתפות ויזמיות התוכנית.
1 צפייה בגלריה
בוגרות בית הספר למנכ"ליות של התועה הקיבוצית
בוגרות בית הספר למנכ"ליות של התועה הקיבוצית
בוגרות בית הספר למנכ"ליות של התועה הקיבוצית
(צילום: ענבל לויתן-קראוס)
בית הספר למנכ"ליות העתיד עוסק בפיתוח וגיוון השדרה הניהולית תוך קידום שוויון מגדרי וקידום נשים לתפקידי ניהול בתעשייה ובקיבוצים.
התוכנית הורכבה מסדרת מפגשים, שחיזקה את תחושת המסוגלות של המשתתפות והקנתה להן כלים ניהוליים.
הן יצרו יחד קהילת עמיתות ומערכת קשרים, שיאפשרו להן לסלול את הדרך למעלה ולעשות את הקפיצה לשלב הבא באופן מיטבי.
כל מפגש כלל נטוורקינג מובנה, הרצאת תוכן ומעגל שיתוף באתגר שהעלתה אחת המשתתפות, כשהאחרות מייעצות ומעלות נקודות לחשיבה. מעגל האתגר היווה במה והזדמנות לקבל מגוון דעות ונקודות מבט על הסיטואציה בה הן נמצאות ועמה הן מתמודדות.
מנכ"לית התנועה ואחת מיוזמות בית הספר למנכ"ליות, הדס דניאלי-ילין: "התוכנית הזאת יקרה ללבי, אני נמצאת בתחום הניהול בקיבוצים כעשרים שנה, וכשהתחלתי זאת הייתה תנועה מאוד גברית.
קראו גם:
"השינוי קרה וקורה לאט, וחשוב לכולנו להמשיך בדרך הזאת. זה יקרה בעזרת מי שהייתה בבית הספר ובעזרת כל מי ש"לוקחת את המושכות לידיים". ההנהגה הנשית משנה את האופי שלנו ואת השיח שלנו הן בקיבוצים והן במפעלים ובכל מקום שבה אנחנו נמצאות. אני מאושרת להיות חלק מזה".
מנכ"לית איגוד התעשיה הקיבוצית, מרים דרוק: "אני רואה בבית ספר למנכ"ליות שיזמנו שליחות כפולה. הראשונה: להגביר את מספר המנהלות והנשים הבכירות שפונות למשרות של מנכ"ליות בתעשייה ובקיבוצים ולהשתלב בדירקטוריונים.
"השליחות השנייה היא לחבר וליצור קהילת נשים מובילות ומשפיעות שמפרות זו את זו בהזדמנויות עסקיות, בלמידה, בחברות ובהעצמה. כמו כן יצירת נטוורקינג, רשת קשרים שתסייע להן ותחזק את העשייה הניהולית שלהן. מה שמתמקדים בו גדל. אנו באיגוד מאמינים שנוכל ליצור שינוי בתחום זה ככל שנחזק את הנשים הבכירות להעז להתקדם".
חנה רדו, נשיאת סופרסונס ויו"ר קבוצת תשעשרה: "לאחר שני מחזורים אני יכולה לומר שיש נשים בתנועה ובתעשייה הקיבוצית שלא רק יכולות, אלא חייבות להיות מנכ"ליות כי הן יובילו את התנועה והתעשייה הקיבוצית קדימה.
"אני מחכה ליום שבו בתעשייה הקיבוצית יהיו 50% מנכ"ליות, מרכזות משק, מנהלות עסקיות ומנהלות קהילה. ביחד נגיע ליעד מהר יותר".