כשאתם מגיעים אל הרופא בקופת חולים או לכל מטפל קובנציונלי אחר, מלווה אתכם התחושה שאתם החולים, שמשהו כביכול שבור בכם וזקוק לתיקון, בעוד הרופאה היא הבריאה והשלמה שתתקן אתכם. לפי נקודת מבט זו, המטפל הוא גדול ומתקדם, והמטופל משתרך מאחור, קטן יותר, וזקוק למשהו שרק הגדול יכול להעניק לו.
מנקודת מבט רוחנית זהו דימוי מוטעה. עוד לפני שמישהו מגיע לטיפול אצל מרפא או תרפיסט, הוא כבר נחשב לקטן מזה שמטפל בו: למטופל יש בעיה והמטפל הוא זה שימצא פתרון.
דימוי זה, של מערכת היחסים בין המטפל למטופל, מחלחל לכל שירותי הבריאות הקונבנציונליים. הרופא נחשב כמי שיש לו ידע וניסיון, בעוד שהמטופל נחות ונזקק לידע שקיים אצל מישהו אחר.
איור: shutterstockאיור: shutterstock
איור: shutterstock
(איור: shutterstock)
ברצוני להציע שתעקרו דימוי זה מהשורש. בראייה הרוחנית שבה אני דוגלת, הוא מוטעה לחלוטין למהות מערכת היחסים שבין המטפל למטופל. בעיניי, ההיפך הוא הנכון: מרפא טוב הוא זה שיודע כיצד להפוך את עצמו לקטן ומבין באמפתיה ובחמלה אמיתית את המקום בו נמצא המטופל שלו. הוא מחזיר למטופל את גדולתו שלו עצמו.
איך אני עושה את זה? אני פוגשת מטופל ברמת הנשמה שלו ומראה לו, דרך העיניים והמילים שלי, את עוצמת כוחו וחוכמת נשמתו כפי שאני חווה אותה והשיעורים שהיא מבקשת לעשות בעזרתו. זוהי דרכו של הריפוי הרוחני: להחזיר לאדם את גדולתו ואת האחריות לחייו באופן מוחלט.
אני לא מספקת לו פלסטר חיצוני שיעזור לו להרגיש טוב יותר בקשר לחייו, כי הפלסטר הוא זמני וארעי. הריפוי האמיתי נמצא אצלו, אני פשוט מאפשרת לו לחזות באותה מהות נשמתית קדומה וחכמה הנמצאת אצלו. דומה הדבר למשפט הידוע: "במקום לספק לאדם דג שיוכל לאכול, למדהו לדוג".
זו הסיבה שאנשים שאני עובדת איתם פוגשים אותי לשיחה או שתיים, כיוון שאינם תלויים בי בשום צורה. מהר מאוד הם מוצאים תשובות ואת הכוח להתקדם בלי "קביים" חיצוניות. אנו נפרדים בהתרוממות רוח לאחר שהובנה מטרת הנשמה, בלי צורך בטיפולים ארוכים.
זכרו: הצורך הרגעי שלכם בריפוי אינו רגע של חולשה. הכוח הגדול של העבודה הרוחנית הוא לחבר אתכם ללמידה שנשמתכם מעוניינת לעשות. אם אתם נמצאים בטיפול נפשי ארוך טווח שלא מקדם אתכם, או חיים מתוך צורך לעשות שינוי, יתכן שזה הזמן לעשות בחירה מחודשת.
אולי אינכם נמצאים במקום הנכון לריפוי עצמי. הדבר הראשון שיש לדעת בכל תהליך טיפולי הוא, שהריפוי נמצא בתוככם. מטרת הטיפול היא לגלות אותו.
יפעת סנטו היא מתקשרת ומנטור רוחני.
מוזמנים להגיב, לשלוח שאלות ולהתייעץ 054-3339791, באתר הבית להתפתחות אישית ורוחנית או במייל