אם לומר את האמת - נמאס לי מבחירות, כמו לכולם כנראה. עברנו מערכות בחירות רבות מדי בשנה האחרונה, ולמי יש כוח לעוד אחת?
אז זהו, שאין לנו ממש ברירה. כולנו רואים בלב כואב את התהומות שאליהן המדינה שלנו מידרדרת, והכול במטרה להציל אדם אחד מאימת הדין. בשנה האחרונה אנו חיים בתוך מערכת בחירות בלתי נגמרת, מלאה בהסתה, בפייק ניוז, בהבטחות שווא ובטירוף מערכות כללי. מדינה שלמה נמצאת בהמתנה. ובכן, הגיע הזמן לשים לזה סוף. אין לנו פריווילגיה להרים ידיים. בידינו הכוח לפעול כדי לשנות את המציאות.
תוצאות מערכות הבחירות האחרונות מראות שרובנו, הקיבוצניקים, שייכים לגוש המרכז־שמאל ומצביעים לשתי המפלגות המבטיחות שינוי אמיתי ומהותי בדרך שבה מתנהלת המדינה - כחול־לבן והעבודה־גשר־מרצ. שתי הרשימות מציעות להחזיר את ישראל לדרך הנכונה, כל אחת בדרכה; לקבוע סדר יום לאומי, חברתי, מדיני וביטחוני אחר, כזה שפועל למען כלל האזרחים ובמגוון רב של תחומים בחיינו - ברווחה, בחינוך ובבריאות. שתי הרשימות תומכות בסדר יום חילוני, ליברלי ופלורליסטי המכבד את האחר; המאפשר חיים משותפים של יהודים לצד ערבים ושל חרדים לצד חילונים; המכיר בזכויות הקהילה הלהט"בית; והמבליט את ערכי החקלאות וההתיישבות העובדת.
בהתאם לערכים, כך גם הקמפיינים - ללא הסתה, עם מסרים ברורים נגד השחיתות ותוך כדי כיבוד כלל אזרחי מדינת ישראל.
לאחר מחשבה רבה וקשיים לא מעטים, מצאנו את הדרך ויצרנו שיתוף פעולה ייחודי עם כחול־לבן ועם העבודה־גשר־מרצ. אנחנו מקימים עם כל אחת מהרשימות מערך מתנדבים רחב הפרוס בכל רחבי המדינה, והוא יסייע להן להשיג את יעדיהן בבחירות הקרובות.
להישמע לקריאה
אנו מבינים שעלינו להתגייס למען השינוי ולמען הניצחון, ולא רק בהצבעה, אלא גם בפעילות שטח לפני יום הבחירות וביום עצמו - בישיבה בקלפיות, בשמירה על טוהר הבחירות, בעידוד הצבעה, בסיוע לקמפיינים, בחלוקת פלאיירים, בתליית פלריגים, בנוכחות ברשתות החברתיות, בחוגי בית ובכל מה שעשינו מאז ומעולם. בכל ימיה של התנועה הקיבוצית לא פעלנו רק עבור עצמנו. להפך, טובת המדינה, עתידה וצביונה היו תמיד נר לרגלינו. בשנים האחרונות אנו חוזרים אל מרכז העשייה והתרומה לחברה, וזו העת לשוב ולתרום גם להחזרת המערכת הפוליטית לשפיות.
המפלגות שלנו קוראות אותנו לדגל, ואנו - הקיבוצניקים, מכל הקיבוצים ומכל רחבי הארץ - חייבים להישמע לקריאה הזו ולהתייצב. בדיוק כפי שהתייצבו הורינו וסבינו כשהיה צורך בכך. לכל אחת ואחד מאיתנו היכולת לסייע, לתרום ולקחת חלק חשוב במהפך השלטוני הדרוש כיום כל כך לישראל. כל אחד ואחת מאיתנו מוזמנים ונקראים להתנדב במפלגה המייצגת בעיניו את הדרך הטובה והנכונה לשינוי.
את הקמפיין ילווה התצלום האייקוני של הנפת דגל הדיו משנת 1949 בידי חיילי חטיבת הנגב באום־רשרש, ובראשם האלוף אברהם (ברן) אדן ז"ל - בן כפר גלעדי וממקימי קיבוץ נירים - אז מ"פ צעיר בחטיבה. לפני כשבועיים, בעוד מהלך של פייק ניוז וניסיון בוטה לשכתב את ההיסטוריה, "הדביק" קמפיין הליכוד כיפה לראשו של ברן.
הדס דניאלי-יליןהדס דניאלי-ילין
דניאלי-ילין. "בכל ימיה של התנועה הקיבוצית לא פעלנו רק עבור עצמנו. להפך, טובת המדינה, עתידה וצביונה היו תמיד נר לרגלינו. בשנים האחרונות אנו חוזרים אל מרכז העשייה והתרומה לחברה, וזו העת לשוב ולתרום גם להחזרת המערכת הפוליטית לשפיות"
(צילום: דנה בר-און)
את ההיסטוריה של המדינה ואת התרומה של התנועה הקיבוצית להקמתה, לביטחונה ולעיצובה כמדינה דמוקרטית - איש לא ייקח מאיתנו. אבל המשימה שלנו לא תמה. כעת אנו נקראים פעם נוספת לדגל, ואנו חייבים לקום ולהתגייס.
הצטרפו אלינו, התנדבו, ויחד נביא את השינוי שהמדינה שלנו זקוקה לו כל כך.
פרטים נוספים תוכלו למצוא באתר האינטרנט ובדף הפייסבוק של התנועה הקיבוצית.

הכותבת היא מנכ"לית התנועה הקיבוצית


פרסום ראשוני: 20:50 , 22.02.20