לא עוצרים בירוק: על רקע הביקוש העצום לאבוקדו בישראל, חקלאי "גרנות" נוטעים אלפי דונמים של מטעי אבוקדו חדשים. כך נמסר אמש (ראשון) מטעם הארגון.
דונמים חדשים של אבוקדודונמים חדשים של אבוקדו
דונמים חדשים של אבוקדו
(צילום: שחר גולדברג)
בימים אלו מתבצעות נטיעות נרחבות של מטעי אבוקדו בשטחים רבים של חקלאי "גרנות", ובסוף השנה יעמדו כלל שטחי חקלאי גרנות על כ- 30,000 דונם אבוקדו. הנטיעות מתבצעות בקיבוצים ומושבים רבים, בהם יקום, עין שמר, משמרות, משמר השרון, רמת הכובש, שדה ורבורג, כפר גליקסון, גן שמואל, ניר עציון, אייל, להבות חביבה, מצר, המעפיל, נחשונים, חורשים, מגל, מענית, געש, חניאל, בחן, מעברות וברקאי.
"חקלאי גרנות" נמצאת בבעלות "גרנות", ארגון כלכלי בבעלותם של 43 קיבוצים ומושבים שיתופיים, והוא כולל גם את חטיבת "אבוקדו גרנות", הכוללת את כל מרכיבים הנדרשים לגידול אריזה ושיווק של אבוקדו בישראל ובחו"ל.
מטעי אבוקדו חדשים של חקלאי גרנותמטעי אבוקדו חדשים של חקלאי גרנות
מטעי אבוקדו חדשים של חקלאי גרנות
(צילום: שחר גולדברג)
בישראל נקטפים זני אבוקדו ונארזים החל מאוגוסט עד יולי. הזנים הפופולריים, דוגמת האס, נקטפים בין נובמבר לאפריל וזו תקופת השיא של העונה. הזנים נבדלים ביניהם בטעם, במרקם, בגודל ובאחוזי השמן שבהם. בארגון מספרים כי מטעי האבוקדו בישראל מאופיינים בכמות מזיקים ומחלות קטנה יחסית לגידולי מטע אחרים. המשמעות היא הימנעות מוחלטת מחומרי הדברה חריפים וכתחליף התבססות על הדברה ביולוגית, הכוללת שימוש במגוון חרקים מועילים הפוגעים באוכלוסיית המזיקים.