אורלי פסל מקיבוץ משמר הנגב נבחרה לנהל את בית הספר לחינוך מיוחד שייפתח בתחילת שנת הלימודים בקמפוס מבואות הנגב. פסל בעלת תואר שני בחינוך מיוחד ומוסמכת מטעם קורס המנהלים של משרד החינוך, עוסקת מזה 24 שנים בחינוך ובחינוך מיוחד.
אורלי פסלאורלי פסל
אורלי פסל
(צילום: פרטי)
בעבר עבדה פסל כמורת שילוב וריכוז בחינוך המשלים בבית הספר "ניצני הנגב" וניהלה את מערכת החינוך במשמר הנגב. כמו כן הייתה מדריכה פדגוגית בחינוך המיוחד ומומחית תחום ומדריכת צוותים חינוכיים המשלבים ילדים עם צרכים מיוחדים. בארבע שנים האחרונות ניהלה פסל את מתי"א, מרכז תמיכה יישובי אזורי באר שבע, מסגרת חינוכית המלווה תלמידים בעלי צרכים מיוחדים.
אורלי, בת 55, ילידת וחברת משמר הנגב, נשואה לסיני, אמא לארבעה בנים ומזה 17 שנה גם "האמא הישראלית" לשני בוגרי נעל"ה מקבוצת "רבבה" ב"מבואות הנגב".
"אני מאמינה שלכל תלמיד ותלמידה מגיעה הזכות וההזדמנות השווה למצוא את מקומו בחברה ההטרוגנית שלנו, לגלות ולפתח את הכישורים הייחודיים לו, ולצמוח מאתגרים", היא אומרת. "אני מקווה שאוכל לקדם אמונה זו גם ממושבי כמנהלת בית הספר החדש לחינוך מיוחד".
אמיר ברזילי, מנהל אגף החינוך: "אני מברך את אורלי על הצטרפותה לצוות המנהלים המובחר של בני שמעון. אורלי תנהל את בית הספר החדש, בית ספר לחינוך מיוחד, שייתן מענה לילדי המועצה, ילדי כפר הנוער 'עדנים' וילדי מרחב הדרום כולו. הקמת בית הספר מהווה העמקה נוספת במחויבות המועצתית לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים במועצה ובפיתוח מענים מיוחדים. אין לי ספק כי אורלי היא האדם הנכון במקום הנכון ואני מאחל לה הצלחה רבה בהובלת הדרך".