ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל אייל בצר מינה את עו"ד יקי בן חיים ממגדל העמק לעוזר אישי בשכר במאבק נגד הקמת שדה תעופה משלים לנתב"ג ברמת דוד. בן חיים התמודד על ראשות מגדל העמק בבחירות האחרונות, ובמהלך מסע הבחירות שלו הביע התנגדות נחרצת להקמת שדה תעופה ברמת דוד.
יקי בן חיים. מקושר לשר האוצר | צילום: שרון צוריקי בן חיים. מקושר לשר האוצר | צילום: שרון צור
יקי בן חיים. מקושר לשר האוצר | צילום: שרון צור
(יקי בן חיים. מקושר לשר האוצר | צילום: שרון צור)
עיקר עבודתו של בן חיים, שמכהן כחבר מועצת עיר במגדל העמק, היא לגבש קואליציה בממשלה ובכנסת שתתמוך בהקמת שדה תעופה משלים לנתב"ג בנבטים ובחיפה ולא ברמת דוד. בן חיים, השייך למפלגת 'כולנו', נמצא בקשרים טובים עם שר האוצר משה כחלון. המטרה היא שכחלון יהיה אחד ממובילי הקואליציה ויהיה גם זה שיעזור לקדם בממשלה את אימוץ חלופת חיפה. ב־12 בדצמבר שר האוצר אמור להגיע לאזור לפגישה בנושא.
במטה המאבק בירכו על ההחלטה למנות את בן חיים וציינו כי הם מקווים שעצם העובדה שמדובר בתושב מגדל העמק תסייע בלרתום את העיר למאבק. "אני לא יודע מה בדיוק כולל התפקיד שלו ומה הוא יעשה, אך אין לי ספק שיקי בוודאי ייצג נכונה את העמדה נגד שדה התעופה", אמר יו"ר מטה המאבק גיל דייגי, "כל אדם נוסף שמצטרף למאבק זה טוב. אני מברך את אייל שהביא אדם ומשלם לו שכר כדי שיתעסק במאבק. אני מקווה שהוא יביא תוצאות".
אולם, במטה המאבק יש מי שמבקר את המהלך של בצר ומעלה סימני שאלה. "יקי הוא פוליטיקאי שמקורב למפלגת כולנו ולשר האוצר. המכשול הגדול לעניין הקמת שדה התעופה הוא משרד הביטחון ומשרד התחבורה", אמר יהודה פינסקר ממושב היוגב, "אני אישית לא יודע מה היתרון של יקי. גם נכון לנו לדעת מה מטרת המינוי, מה היעדים והמטרות שראש המועצה הציב ליקי ואיך יהיה מבנה מטה המאבק בתוך המועצה אחרי הצטרפותו".
ראש המועצה אייל בצר מסר כי במסגרת המאבק בהקמת שדה התעופה הוא פועל במספר מישורים. "מיניתי את יקי בן חיים לשמש כעוזרי בנושא זה. יצוין כי בשל היותו חבר מועצה במגדל העמק יש לו ידע מוניציפאלי ופוליטי נרחב והוא נמנה בין המתנגדים הבולטים להקמת שדה התעופה", אמר בצר.
בתוך כך, בימים הקרובים נציגי מטה המאבק אמורים להיפגש לראשונה אחרי הבחירות עם ראש המועצה בצר והנהלת המועצה. מטרת הפגישה תהיה ניסיון לשלב את כל הכוחות בעמק למען המטרה.
באמצע החודש המדינה אמורה להשיב לבג"ץ על העתירה שהגיש מטה המאבק בעניין בחינת כל החלופות להקמת שדה משלים לנתב"ג. "המאבק הזה הוא לא מרתון, הוא אולטרה־מרתון. השינויים שבו הם טיפין טיפין. אין דרמות. נכון לעכשיו שני השדות, רמת דוד ונבטים, נמצאים בשלב תכנון", אמר יו"ר מטה המאבק דייגי.