מוזמנים רבים מהתנועה הקיבוצית, מהמועצה האזורית אשכול וממדרשת שדה בוקר ישתתפו היום (ה') בטקס השקת המכינה, שכל חבריה חילוניים המתגוררים במקור במרכז הארץ. המוסד החינוכי יתפקד כמעין שלוחה של מכינת הנגב למנהיגות חברתית על שם אלחנן ישי, שהוקמה כבר ב-2002, והיא גם תהיה אחראית על צוות ההדרכה והניהול של המכינה החדשה.
האופציה העדיפה מכולם. אלבז (במרכז בשחור) וחברותיה למכינההאופציה העדיפה מכולם. אלבז (במרכז בשחור) וחברותיה למכינה
האופציה העדיפה מכולם. אלבז (במרכז בשחור) וחברותיה למכינה
(האופציה העדיפה מכולם. אלבז (במרכז בשחור) וחברותיה למכינה)
המכינה בחולית תהיה המכינה הקדם צבאית ה-53 במספר, כ-23 מתוכן מוגדרות דתיות. המכינה הראשונה הוקמה עוד ב-1988 והיא נקראת בני דוד. ב-2008 נחקק חוק המכינות הקדם צבאיות שמסדיר את פעילותן מול צה"ל.
"מכינת הנגב פועלת כבר 16 שנה, וכעת, בפעם הראשונה, אנחנו מרחיבים את פעילותנו בצעד היסטורי על ידי הקמת שלוחה נוספת בעוטף עזה", אומר עידו עמר, ראש מכינת הנגב במדרשת שדה בוקר, "עכשיו נוכל לאפשר לנערות ולנערים נוספים לחוות את התהליך המדהים הזה טרם גיוסם לצבא. עשינו זאת על רקע הביקוש האדיר במיונים למכינה בשנים האחרונות. בשלוחה החדשה 21 חניכים מרחבי הארץ שיעבדו וילמדו בקיבוץ חולית".
"האירוע הזה מרגש אותי באופן אישי", מודה בועז שחר, ראש שלוחת חולית במכינת הנגב, "הקמה של מכינה קדם צבאית במערב הנגב, בקיבוץ, מסמלת יותר מכל את המחויבות של מכינת הנגב לערכי ההתיישבות העובדת, ומעבירה מסר של עשייה ציונית מחוברת לקרקע".
גוני אלבז (18) מאבן יהודה תהיה חניכה במכינת חולית. אלבז הגיעה לשלוחה החדשה לאחר שעברה מיונים והתקבלה למכינת הנגב. "הציעו לי להצטרף לחבר'ה בחולית ולגוף החדש שיוקם וזה ממש תאם את הציפיות שלי", היא מסבירה, "לשהות בעוטף עזה, בקיבוץ קטן, ולחוש שאני עושה ציונות אמתית ולא רק מדברת עליה.
עשייה ציונית מחוברת לקרקע. שחרעשייה ציונית מחוברת לקרקע. שחר
עשייה ציונית מחוברת לקרקע. שחר
(עשייה ציונית מחוברת לקרקע. שחר)
"ניסיתי קודם להתקבל למכינות אחרות וגם לשנת שירות בצופים, אבל האופציה של חולית הייתה עדיפה מכולם. החבר'ה של המכינה שבאים מירושלים, מיבנה, מצור משה, מעין ורד ומישובי עמק חפר ממש טובים. לאחר השנה החלוצית הזו אתגייס לתפקיד מש"קית הו"ד (הוראה והדרכה) ואעבוד עם נוער בסיכון ומועמדים לגיוס שמגיעים משכבות מצוקה. זה ישלים למעשה את העבודה שאתחיל לעשות כאן".
לטקס הפתיחה יגיעו, בין השאר, מזכ"ל התנועה הקיבוצית ניר מאיר, ראש מועצת אשכול גדי ירקוני, מנכ"ל מדרשת שדה בוקר אורי דיסטניק, מפקד אוגדת עזה תא"ל יהודה פוקס ועוד.