במהלך עבודות חקלאות בקיבוץ חמדיה הגיע העובד ווילסון למטע התמרים שבקיבוץ חמדיה. בזמן עבודתו בגיזום העצים הבחין העובד בחפץ זר הנמצא בין העצים שהעלה את חשדו.
1 צפייה בגלריה
בזכות ערנות העובד
בזכות ערנות העובד
בזכות ערנות העובד
(צילום: דוברות המשטרה)
על פי הודעת המשטרה, העובד התקשר לרב"ש האזורי שהגיע בזריזות למקום ולהפתעתו גילה כי מדובר בשני רובי קלצ'ניקוב שהיו מוחבאים במקום.
מהמשטרה נמסר כי למקום הוזנקה ניידת משטרה אשר תפסה את כלי הנשק. השוטרים הודו לרב"ש, לעובד על הערנות והאזרחות הטובה ובמקביל פתחו בחקירה.
"שוטרי משטרת ישראל במחוז צפון מבצעים בכל יום עשרות רבות של חיפושים אחר כלי נשק, כאשר בכל יום נתפס לפחות נשק אחד בממוצע", נמסר מהמשטרה, "בחיפושים לוקחים חלק כוחות סיור, כוחות בילוש, לוחמי משמר הגבול, כוחות מיוחדים ויחידת הכלבנים של משטרת ישראל".
עוד ציינו במשטרה כי השטחים עצומים ומקומות המסתור בלתי מוגבלים ולכן המשטרה קוראת לכלל התושבים לסייע במלחמה באלימות ולדווח על כל חשד להמצאות נשק. "נשק שנתפס היום - לא יהרוג מחר", נכתב בהודעת המשטרה.
מתחילת שנת 2021 הוגשו במחוז צפון כתבי אישום ובקשות למעצר עד תום ההליכים כנגד 114 חשודים ונתפסו קרוב ל-170 רובים ואקדחים, 116 רימונים, 30 מטענים, מאות בקת"בים זיקוקים וכוורות זיקוקים ואלפי כדורים ותחמושת מסוגים שונים.