השרה להגנת הסביבה ח"כ גילה גמליאל ערכה אתמול (שלישי) ביקור עבודה בבית שאן יחד עם צוות משרדה. את ביקורה פתחה השרה בישיבת עבודה עם הצוותים המקצועיים ודנה עמם בתקציבים לחיזוק מערך איכות הסביבה בעיר.
יושבים על התכנית עם השרה גילה גמליאליושבים על התכנית עם השרה גילה גמליאל
יושבים על התכנית עם השרה גילה גמליאל
(צילום: דודו כהן)
מיד בתום פגישת העבודה הראשונה קיימה השרה גמליאל ישיבה עם ראש העיר ז'קי לוי, ראש המועצה האזורית עמק המעיינות יורם קרין, מ"מ ראש עיריית בית שאן חזי חרוב, ומנכ"ל רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי עובד יבין.
ראשי הרשויות הציגו לשרה את המנהלת לשטחים פתוחים, שהוקמה במטרה להעמיק את הקשרים והפעילות המשותפת סביב השטחים הפתוחים והנחלים באזור, את שני הפרוייקטים הראשונים שבהם תעסוק המנהלת: הזרמת מי נחל האסי למספר בריכות בעיר בית שאן ושיקום נחל חרוד מהקנטרה ועד בית שאן.
ראשי הרשויות ז'קי לוי ויורם קרין עם השרה גילה גמליאלראשי הרשויות ז'קי לוי ויורם קרין עם השרה גילה גמליאל
ראשי הרשויות ז'קי לוי ויורם קרין עם השרה גילה גמליאל
(צילום: דודו כהן)
השרה גמליאל אישרה את התכנית שהוצגה בפניה, ציינה כי כבר קבעה פגישת עבודה ראשונה בנושא עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה ואמרה כי תוביל את התכנית בראשות משרדה יחד עם משרד רה"מ ומשרדים נוספים. היקף הפרויקט המורכב מבחינה הנדסית עומד על כ-60 מיליון שקל.
ז'קי לוי ראש עיריית בית שאן אמר בסיום הישיבה: "אנחנו מתחילים היום תהליך חשוב ועושים צדק חברתי והיסטורי. כמי שזוכר בילדותו את המים זורמים בעיר, אני מודה שזה רגע מרגש מאד והנעה של תהליך היסטורי אשר ישיב את המים לבית שאן. אני מודה לשרה גמליאל שנרתמה להוביל את המהלך החברתי החשוב ולראש המועצה האזורית יורם קרין על שיתוף הפעולה בכל התחומים".
יורם קרין ראש המועצה האזורית עמק המעיינות אמר: "למינהלת שטחים פתוחים חלק חשוב ומשמעותי ביצירת מרחב מחבר קהילתי וסביבתי אזורי. דווקא בימים אלה אנו רואים עד כמה העיר והעמק שלובים זה בזה. בזכות ההתפתחות באזור ושותפות האמת שיש כאן, יש לנו הזדמנות ליצור שינוי וחיבורים חדשים. אנו מאמינים כי העבודה המשותפת תביא לפיתוח מערך התיירות והפנאי והגברת המודעות והמעורבות של הקהילה בשמירת השטחים הפתוחים וערכי הטבע".
השרה להגנת הסביבה – גילה גמליאל אמרה בתום הפגישה: ״מגיע לתושבי בית שאן ליהנות מהמעיינות ומשאבי הטבע. אני מברכת על שיתוף הפעולה של ראשי הרשויות ומאמינה שדווקא עכשיו זה חשוב להניע פרויקט שיקדם את איכות החיים, תרבות הפנאי והתיירות בבית שאן והסביבה וייצר מקומות עבודה חדשים".
במנהלת יהיו שותפים נציגי שתי הרשויות, נציגי ציבור מהעיר והעמק ושותפים ממשרדי ממשלה וגופים רבים ביניהם: רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי שמובילה בשנים האחרונות את התכניות וביצוען, המשרד להגנת הסביבה, משרד החקלאות, רשות המים, קרן קימת לישראל ורשות הטבע והגנים.