אם גם אתם שוקלים לאמץ כלב, אתם כנראה עושים את זה כי אתם יודעים כמה יתרונות יש לדבר הזה ועד כמה מדובר בחברות מיוחדת ויוצאת דופן. עם זה חשוב מאד לזכור כי לפני שמאמצים כלב יש להיערך לכך כראוי. רגע לפני שאתם רצים לעמותה הקרובה לביתכם, יש כמה דברים שצריך לבדוק ולהתכונן אליהם, כך שההסתגלות תהיה חלקה וטבעית ככל הניתן. אם תקפידו עליהם תוכלו להתמקד בחיזוק הקשר עם החבר החדש וצפויה לכם התחלה נעימה. הנה שלושת השלבים לאימוץ חכם של כלב.

אילוסטרציהאילוסטרציה
אילוסטרציה
(צילום: freepik)

הבינו איזה סוג כלב מתאים לכם

האם כדאי לי לאמץ כלב קטן או כלב גדול מימדים? האם חשוב לי לבחור בכלב שלא מנשיר או שדווקא הנשירה לא כל כך מפריעה לי? האם כדאי לי לבחור בגור או בכלב בוגר? על כל השאלות הללו תוכלו לענות לפי אורח החיים שלכם. אם יש לכם בית גדול ובמיוחד אם יש לכם חצר, תוכלו בהחלט לאמץ כלב גדול. אם אין אתם מסוגלים לחיות בבית שהוא לא תמיד נקי תוכלו לאמץ כלב מנשיר ואם יש לכם זמן פנוי תוכלו להשקיע באילוף של גור צעיר. כך, כשאתם מבינים מהם בעצם הצרכים והמגבלות שלכם, אתם יכולים להתחיל ולאסוף מידע על סוגי הכלבים שיתאימו לכם. בדף הבית של פטבסט תוכלו למצוא הרבה מאד מידע חיוני שיסביר לכם על סוגי כלבים שונים ואיזה מזון או ציוד תצטרכו לרכוש להם וזוהי בהחלט נקודה טובה להתחיל ממנה.

הכינו את הבית לבואו של הכלב

כעת לפני שלב האימוץ, חשוב להכין את הבית כראוי לקראת הכלב החדש. רכשו ציוד איכותי כמו כלים למים ולאוכל, מיטה נוחה בה הוא יוכל לישון, קולר, רצועה וכמובן מזון, כך שתוכלו להעניק את כל מה שהוא צריך עם הגעתו ולא תאלצו לדאוג לדברים האלה כשהוא כבר אצלכם, מה שיעזור לו להתרגל אל הסביבה החדשה הרבה יותר מהר. אם החלטתם לאמץ גור, זכרו כי יכול להיות שיהיה צורך בציוד נוסף כמו גדר גורים למשל, משטחים לעשיית צרכים וצעצועים ללעיסה במקום הרהיטים שלכם.

בחירה ואימוץ

כעת, כל שנשאר הוא לבחור בכלב המתאים לכם ולאמץ אותו. תוכלו למצוא כלבים רבים בעמותות השונות הפזורות ברחבי הארץ ומומלץ תמיד לאמץ כלב עם סל אימוץ שמבטיח כי הוא טופל כראוי. לאחר האימוץ חשוב לגשת בהקדם לוטרינר ולבדוק כי הכלב בריא ולא סובל חלילה מבעיות רפואיות ומומלץ בהחלט לעשות טיפול מונע להרחקת פרעושים וקרציות. זכרו כי לכל כלב זמן הסתגלות שונה והקפידו לגלות סלחנות וסבלנות בזמן הקרוב. יכול להיות שהכלב החדש לא יודע איך להתנהג בחברת אנשים או איפה לעשות את הצרכים ועליכם לגלות אורך רוח.