עם זאת, ישנם מקרים שבהם אנשים שפונים אל הבנק בבקשה לקבלת משכנתא, זוכים לסירוב.
יש לא מעט סיבות שעשויות להוביל לסירוב, ויש לא מעט פעמים שלאחר הבנת הסיבה לסירוב, ניתן לפתור את המצב ולהתנהל בצורה נכונה יותר מול הבנק. לכן, אם נתקלתם בסירוב מהבנק לאחר בגשת בקשה לקבלת משכנתא, אל תאמרו נואש, יש כמה אפשרויות שעומדות לרשותכם.
ממה נובע הסירוב? סירוב של הבנק לא תמיד מגיע כתוצאה מבעיה פיננסית וכולם יכולים להיתקל בו, החל מזוגות צעירים, דרך משפרי דיור ועד משקיעים. כמובן שכל סירוב שכזה עשוי להוביל לאתגר רב, במיוחד אם כבר חתמתם על הסכם רכישה, ואז תאלצו לבטל את העסקה ולעיתים לשלם קנסות על הפרת חוזה.
כדי להחליט אם לאשר את הבקשה שלכם למשכנתא, הבנק עושה עליכם בדיקת רקע פיננסית, כאשר המטרה היא לבדוק את מידת הסיכון ואת היכולת שלכם לעמוד בהחזר ההלוואה. כאשר דירוג האשראי שלכם נמוך, אתם עלולים להיתקל בסירוב של הבנק. כמו כן, הבנק עשוי לסרב לבקשה במידה ואין תאימות בין הבקשה לבין היכולת שלכם לעמוד בתשלומים, או לחלופין בין הבקשה לבין דרישותיו של הבנק.
1 צפייה בגלריה
הירשביין שיווק ותיווך נדלן
הירשביין שיווק ותיווך נדלן
הירשביין שיווק ותיווך נדלן
(צילום: pixabay)
ישנן פעמים שבהם הערבים אינם מספקים ולעיתים למבקשי הבקשה יש היסטוריה בעייתית (חשבון מוגבל, צ'קים חוזרים, פשיטת רגל, עיקולים, אי עמידה בתשלומים וכדומה). סיבות נוספות שיכולות להוביל לסירוב הן מועמדים שמגלים אי יציבות תעסוקתית, רגולציה מגבילה, או בעיות שחלות על הנכס כמו חריגות בניה, רישום לא תקין, שיעבוד של הנכס, עיקול, שימוש חורג בנכס, הערכת שמאי שלא תואמת לערך כפי שמופיע בשטר המכר ועוד.
מה ניתן לעשות כדי לקבל אישור?
זו בדיוק עבודתם של מומחים למשכנתאות שמתמחים במשכנתא למסורבים. לכן כאשר אתם מקבלים סירוב הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לעצור ולא להגיש עוד בקשות כדי שלא לקבל סירובים מבנקים נוספים, שכן הגורמים שהובילו לסירוב הראשוני עדיין קיימים.
כדי לצלוח את האתגר ולהגיש בקשה שתקבל אישור עקרוני, עליכם לשנות גישה ולפנות לייעוץ משכנתאות מקצועי. קחו בחשבון שאם תגישו בקשה נוספת והבנק יראה שקיבלתם סירוב יתכן מאוד שתוגבלו, והבנק ימנע מכם להגיש בקשות נוספות לזמן רב.
לכן, במידה וסורבתם קודם כל יש להוציא את דו"ח נתוני האשראי שלכם מבנק ישראל כדי לראות אם ישנם נתונים שמופיעים בדו"ח וניתן לתקן או לחלופין, שאינם רלוונטיים יותר ולכן יכולים להימחק מהיסטוריית האשראי שלכם.
אם הבעיה היא חוסר תאימות לדרישות הבנק, עליכם לתקן את הבקשה שלכם ולהתאים אותה לקריטריונים ולדרישות הבנק באופן ספציפי, או לחלופין, לפנות לבנק אחר שמציע משכנתאות בשיעורים גבוהים יותר. אם הערבים אינם מספיקים, ניתן להוסיף ערבים להלוואה, ויש עוד המון פעולות שניתן לבצע, כאשר מכירים את התחום ומבינים מה היתה הבעיה.
קחו בחשבון שהפתרונות שעומדים לרשותכם תלויים בסיבת הסירוב. ישנם מקרים שבהם ניסוח מחודש של הבקשה יפתור את הבעיה ובפעמים אחרות יהיה עליכם לפנות לגוף שיספק לכם משכנתא חוץ בנקאית.
פנו ליועצים שמומחים במשכנתא למסורבים הירשביין ייעוץ משכנתאות מתמחים בייעוץ משכנתא למסורבים אשר במהלכו ניתן לבחון את הסיבות לסירוב, לתכנן את הפעולות בהתאם וליישם אותן מול הבנקים, הרגולטור והרשויות השונות תוך חיסכון של זמן יקר ומאמצים עבורכם.
המומחים של הירשביין יאספו את כל המסמכים הנדרשים לטובת קבלת אישור עקרוני מהבנק ויתנהלו מול המערכת כדי לסייע לכם לקבל אישור ולמצוא עבורכם משכנתא בתנאים הטובים ביותר.