אחד המפתחות להצלחת ארגונים וחברות שונות- למטרות רווח ולמטרות שאינן לשם רווח- היא ביכולת ליצור תשתית לעבודת צוות. צוותים המבוססים על שיתוף פעולה, שבבסיסו השאיפה להצלחה והמחויבות לה מהוות את המכנה המשותף לשותפים, משיגים תוצאות טובות יותר, בזמן קצר יותר.
ימי גיבוש הם ימי כיף עם ערך מוסף. קיומם באוויר הפתוח, תוך ביטול המבנה ההיררכי הקשיח של החברות והארגונים, החוויה המשותפת לכולם, השיח החופשי – אלה יוצרים תנאים טובים להגברת הלכידות ולהעמקת תחושת השייכות.

פנתאום ימי גיבושפנתאום ימי גיבוש
פנתאום ימי גיבוש
(יח"צ)

חלק גדול מהפעילויות המיוחדות לימי גיבוש מבוסס על מטרה שהשגתה מחייבת שיתוף פעולה ועבודת צוות מתואמת. לכל אחד תפקיד. הגיבוש נוצר תוך כדי השהייה יחדיו והפעילות המשותפת. הסביבה הפתוחה מעודדת פתיחות. הפתיחות מאפשרת היכרות מעמיקה יותר של העובדים זה את זה. העמקה וחיזוק של תחושת השייכות מגבירה גם את המחויבות של העובדים לחברה.

גיבוש צוותים מקצועי

חשוב ומומלץ למצות מיום הגיבוש את מלוא פוטנציאל התרומה הגלום בו לחיזוק הלכידות של המשתתפים בו. שכירת שירותיה של חברה המתמחה בהפקת ימי כיף וימי גיבוש לעובדים, לארגונים ולחברות, היא עד נכון ונבון למיצויו. היתרונות של חברה מקצועית רבים:
1. היא משלבת אירועי תוכן חווייתיים עם תכנים וערכים שחשוב למנהלי החברה או הארגון להטמיע בעובדיהם. בתכנון מראש, עם מנהלי החברה ואולי בשיתוף ועד העובדים, אפשר לתת דגשים לתכנים החשובים, אשר במסגרת יום הגיבוש ניתן יהיה להדגיש אותם.
2. בתכנון מראש ניתן להגדיר ולאפיין את מטרת יום הגיבוש, לערוך תיאום ציפיות, מאפייני החברה והעובדים בה, התקציב שעומד לרשותה ביום הגיבוש ועוד. ככל שפחות דברים יישארו פתוחים, כך יהיה ניתן להפיק ולמצות מיום הגיבוש את המרב ואת המיטב.
3. מטרת הגיבוש מושגת באמצעות ההליכה לקראתה. זו מהות יום הגיבוש ותכליתו. ההליכה, בהקשר זה, היא הפעילויות השונות, אשר מצד אחד נבחרות באופן מודע, מושכל ומחושב, בהינתן התועלת הצפויה מהן, ומצד שני – ניתנת למשתתפים ביום זה התחושה כי ההשתתפות אינה בהכרח חובה או חובה בלבד, אלא יש בה גם זכות גדולה.
4. חברה המתמחה בארגון ובהפקה של ימי גיבוש תציע לכם מגוון אפשרויות בהתאמה לצרכים, לרצונות וכמובן- לתקציב. הידע, המקצועיות והניסיון מהווים ערובה לכך שהכל ייעשה תוך כדי כיסוי ביטוחי מלא לכל סיכון שהוא.

יוצרים צוות מנצח

צוות מנצח הוא צוות שנהנה משיתוף הפעולה של כל אחד מהשייכים אליו. צוות שפועל בתיאום, מתוך מחויבות של כל אחד ואחת ממנו להישג המצופה, למטרה המיועדת ובעיקר- נהנה מהדרך, מהביצוע. פעילויות אקסטרים, לדוגמה, מאפשרות להביא לידי ביטוי ערכים כמו ערבות הדדית, עזרה לנזקקים, התחשבות, ויתור ועוד.
אירועי קונספט – על פסגת הר או בחוף הים, טיול ג'יפים סנפלינג, רכיבה על סוסים, טרקטורונים, טיול, הרצאה, סדנה – כל אלה הן פעילויות מתאימות ליום גיבוש, בכפוף למסגרת הזמן, מגבלותיו ואילוצים.
חברת פאנתום, המתמחה בהפקת ימי גיבוש לארגונים ולחברות, וכמו כן מציעה ומספקת מגוון הפעלות ייחודיות וייעודיות לילדים ולנוער, תשמח לייעץ לכם, לתת לכם טיפים ובעיקר- להכין עבורכם מתווה מפורט ועשיר ליום גיבוש מהנה, חווייתי ומועיל.