הכתבה פורסמה לראשונה ב-ynet. כתבה: מירב קריסטל.
דני, אב לשניים, התקשר לשירות הלקוחות של חברת HOT אחרי ששמע על כניסתה של פרטנר tv לשוק הטלוויזיה.
פרטנר מציעה שירות טלוויזיה ב-69 שקל לחודש או 89 שקל לחודש + נטפליקס ו-149-129 שקל לטריפל (אם כי המחיר יכול לעלות שכן חלק מתכני ה-VOD בתשלום וממיר נוסף עולה 29 שקל). המחירים של HOT ו-yes רק מתחילים מ-199 שקל לחודש לטלוויזיה (למעט חבילות צרות שעולות כ-120 שקל ולא מתאימות לרוב הלקוחות).
"אני מנוי של החברה לא מעט שנים ויש לי טריפל", סיפר. "אתמול שמעתי על המבצע של פרטנר והחלטתי שאני צריך לשנות את המסלול כי תשלום של 350 שקל ומעלה גדול עליי בכל קנה מידה, מה גם שהטלוויזיה לא פועלת בבית שעות נוספות.
"כשנכנסתי לאתר האינטרנט של HOT בשביל לחפש את מספר הטלפון של החברה, גיליתי שהם יצאו במבצע חדש לטריפל שלהם, אך עם ממירים משוכללים יותר ב-199 שקל לחודש (ל-3 חודשים בלבד). כשהתקשרתי לנציגת השירות, היא כלל לא ידעה שיש מבצע כזה (ככל הנראה משום שמדובר במבצע ללקוחות חדשים בלבד).
"מלבד זאת, היא אמרה שאני משלם את המחיר הנמוך ביותר שניתן לגבות ממני. ביקשתי להתנתק - לא לצרכי משא ומתן אלא כי החלטתי שהגיע הזמן לעשות מעשה". לאחר שעה נציגת שימור לקוחות של HOT התקשרה לדני והציעה להוריד לו את התשלום החודשי ל-270 שקל לטריפל – חיסכון של 80 שקל לחודש (23%).
לקוחת yes חתכה את המחיר בכמעט 200 שקלים בשיחת טלפון אחת לקוחת yes סיפרה שהתקשרה בכלל לבזק וזכתה לקבל הנחה גם ב-yes. "התקשרתי לבזק כי גיליתי שלמרות שאני כמעט ולא משתמשת באינטרנט ובטלפון הקווי בבית, אני משלמת המון כסף על בזק ובזק בינלאומי. הנציגה אמרה לי שאני אכן משלמת תעריף מאוד ישן. הורידו לי את המחיר החודשי ל-50-40 שקל לטלפון + אינטרנט מ-200 ומשהו שקל לחודש".
מדובר בחיסכון של כ-150 שקל לחודש ובהוזלה של 75%. הנציגה הגדילה עשות והעלתה את בזק בינלאומי על הקו ובסופה של שיחה וגם את נציג yes. "היא אמרה לי טוב, אם אנחנו מדברים בואי נעלה גם את yes על הקו", מספרת הלקוחה.
"היא קישרה אותי עם yes ואמרה לי שמעי, את לקוחה המון שנים, אני יכולה להוזיל לך את החבילה: תשלמי במקום 230 שקל כ-190 שקל. הוזילו לי את החבילה ב-yes ב-40 שקל והכל באותה שיחה. הייתי המומה. אין מלים מעולם לא נתקלתי בכזה שירות אדיב ומקצועי".
שני הסיפורים האלה מלמדים שיש אווירה של חיתוך מחירים בחברות, ללקוחות קיימים, בתנאי שהם משלמים יותר מדי או מאיימים לעזוב.
כלומר, משתלם לבדוק את החשבוניות שלכם, להתקשר לחברות ולאיים בעזיבה אם המחיר לא נחתך. שימו לב שלמרות ההוזלה שניתנה ללקוחות, הם לעולם לא ישלמו ב-HOT וב-yes פחות מ-200 שקל לחודש. בינתיים. עד שפרטנר באמת תיכנס לשוק (כרגע החברה מציעה רישום ל-5,000 לקוחות בלבד) ואולי זה ידרבן אותן להוריד מחירים.
לקוחות חדשים ב-HOT: יש מבצעים, לא ירידת מחירים. "פרטנר עדיין בייבי, אולי יירדו בהמשך" ללקוחות חדשים – הסיפור אחר. ב-HOT מציעים מבצע קיץ: טריפל ב-199 שקל בלבד. מחיר מצוין לאינטרנט עד 200 מגה (תשתית בלבד. צריך להוסיף 20 שקל לספק אינטרנט), טלפון ביתי וטלוויזיה: 183 ערוצים, ממיר מקליט וממיר רגיל (שניהם Fiberbox) וכן התקנה בגובה 79 שקל.
אחרי 3 חודשים המחיר מזנק ל-359 שקל בחודש. נציגת השירות אמרה לנו: "זה מבצע קיץ שלא קשור לכניסה של פרטנר לשוק. רוצים לתת ללקוחות חדשים לקבל את כל הבופה. הלקוח דוגם במשך שלושה חודשים את התכנים רואה מה הוא אוהב ואחרי שלושה חודשים אפשר לבחור חלק מהחבילות ולא לשלם 359 שקל".
חבילת טלוויזיה בלבד תעלה 209 שקל לא כולל ממיר נוסף שעולה 15-5 שקלים תלוי בסוג הממיר. חבילה יותר עשירה שכוללת ארבע חבילות תוכן ואינטרנט במהירות 30 מגה, עולה 279 שקל לחודש.
"אין הורדת מחירים כי פרטנר עוד לא התחילו לשדר, הם פועלים על גבי האינטרנט והתוכן ב-HOT יותר עשיר", כך משכנעים הנציגים. הנציגה הציעה לנו להצטרף למבצע ב-199 שקל ל-3 חודשים בכך שאמרה ש "מי יודע, המחירים בשוק אולי ירדו בהמשך ואם לא – אפשר להתנתק. הכניסה של פרטנר עוד לא רשמית, הם עדיין בשלבי הרצה, זה עדיין בייבי אולי HOT תפנים ותוריד קצת את המחירים", אמרה.
yes מציעה חינם לחודשיים, טריפל סי חינם לחיילים ב-yes מציעים מבצע נדיר עבור החברה: חודשיים חינם ואחר כך: 209 שקל לחודש, כולל 2 ממירים מתקדמים למשך שנה. אחרי שנה המחיר עולה ל-215 שקל לחודש, "אבל אפשר להתקשר ולהשאיר את המחיר הקודם", טוענת הנציגה. לזה יש עלות של 49 שקל התקנה (שימו לב שכל החברות גובות על התקנה. בפרטנר אין עלות התקנה, אלא אם כן אתם לקוחות תשתית אינטרנט של HOT ואז תשלמו 99 שקל).
גם טריפל סי יצאה במבצע, לכאורה בלי קשר לפרטנר: לרגל שבוע ההוקרה לחיילי צה"ל, שמפעילה אגודת "יחד למען החייל", ושיחל בשבוע הקרוב מ-29 ביוני, החברה תעניק חודש התנסות והיכרות לכל חייל/ת שיצטרפו לשירות סמארט של החברה, ללא כל תשלום וללא התחייבות.
מי שייבחר להישאר כמנוי לשירות, ישלם סכום של 50 שקל למנוי חודשי הזמין במובייל, בטאבלט, במחשב ובטלוויזיות חכמות. ניתן להזמין ממיר בעלות של עשרה שקלים בחודש. אין דמי התקנה. כמו פרטנר – השירות מתבסס על רשת. כמו פרטנר כל התוכן מוקלט בענן – אך רק שבוע אחורה (בפרטנר שבועיים אחורה).