בסוף שנות השמונים יצא לדרך פרויקט ש.ש.ש. (שיתוף שדרות שער הנגב), ומטרתו היתה לקרב בין האוכלוסיות השונות באמצעות טיולים ופעילויות תרבות. שם פגש לראשונה גל פרמן, בן קיבוץ נחל עוז, בחור בשם קובי אוז. לימים, לאחר גיוסם לצה"ל, הציע פרמן לאוז להקים יחד להקה. טיפקס נוסדה, והשאר - היסטוריה.
עוד על תרבות ואמנות בקיבוצים: הסיפור הקולקטיבי של קיבוץ עינת - עכשיו בסרט הקיבוצניקים יצאו לתעד: בין צפון הודו לאברבנאל סיון עמרן: יוצרת אחרת בקיבוץ ארז
"הרבה זמן הייתי בגימלים", מספר פרמן, בסיסט הלהקה, "וחיפשתי דרך להעביר את הזמן. לא ממש ידעתי לנגן, ואמרתי לקובי שיהיה בסדר". אוז נענה לאתגר והחל ללמד את חברו לנגן שיר שכתב. הוא התרשם מההתמדה ומכוח הרצון של פרמן, והחליט שזה האיש שאתו הוא רוצה לעבוד.
השניים צירפו ללהקה את המתופף תמיר ימיני (רוחמה) ואת הגיטריסט עינב כהן (ניר עם), וקראו לעצמם 'קובי אוז הוצאה לפועל'. הרביעייה החלה להופיע בקיבוצי הדרום, ופעם אף נאלצו לסדר בעצמם את הכיסאות בסיום הופעה שלהם בנחל עוז. "ויתרתי על האפשרות להיות חובש מוטס ביחידה מובחרת בצה"ל" נזכר פרמן, "מה שהפתיע מאוד את ההורים שלי. הם לא הבינו למה אני משקיע כל כך הרבה בתחביב שהתחיל לפני חודשיים ומוותר על קריירה צבאית".
בשלב מסוים בקריירה הצעירה של הלהקה היא קיבלה הזמנה להופיע עם להקות קיבוצים בצוותא 2. החבר'ה לא היססו, הזמינו רכב מהסידור של אחד הקיבוצים ונסעו לתל אביב. שם התרשם מהם המפיק דני רכט. הוא הסכים להחתים אותם בתנאי שיעברו לגור בעיר הגדולה ושישנו את שם הלהקה למשהו קליט יותר. כך נולד השם טיפקס, כמעין מטפורה למחיקת הגבולות שבין עיירות הפיתוח לקיבוצים, טשטוש הגבולות שבין מזרח למערב.
"אף פעם לא הסתרנו את הקיבוצניקיות שבנו", מספר פרמן. "ההתחלה היתה מאוד רומנטית-קיבוצית, ולאט-לאט הבנו שיצרנו משהו מיוחד. משהו ישראלי. התקשורת אהבה להתייחס אל הלהקה כלהקה משדרות אף על פי שרק קובי היה מהעיר. אבל לנו זה לא הפריע כל עוד זה עבד".
בתחילה התקשו חברות התקליטים לקבל את סגנון הרוק-פופ המזרח-תיכוני הייחודי של הלהקה, וכמעט כולם דחו אותה על הסף. היה זה דווקא אלון אולארצ'יק שהגיע לאחת מהופעות הלהקה, הוקסם, והציע לחברים להפיק את אלבומם הראשון. 'שביל קליפות הגרעינים' יצא ב-1992 וזכה להצלחה יחסית עם הלהיט 'הרבי ג'ו כפרה'.
את הפריצה הגדולה עשתה הלהקה ב-1995 עם אלבום הפלטינה 'החיים שלך בלאפה', שכלל את הלהיטים 'התחנה הישנה', 'מה עשיתְּ' וכן 'הפעם: שיר אהבה'. האלבום כלל גם את השיר 'יש לי חברה', שזכה לקליפ משעשע ובו מופיעים פרמן בחולצת חג המשק ה-40 של נחל עוז, וימיני עם חולצת פאב 'המכבסה' המיתולוגי ברוחמה.
כעת, בתום קריירה ארוכה של 28 שנים, כשהם בלב הקונצנזוס הישראלי, ואחרי שהופיעו אפילו באירוויזיון, תיכנס הלהקה מהדרום באופן רשמי להיכל התהילה של המוזיקה הישראלית כאשר תופיע ב-8 בספטמבר לראשונה בקיסריה.
"תמיד האמנו שנגיע לשם, ובהחלט מגיע לנו להרקיד את הקהל שלנו במיטב הלהיטים במשך שעתיים", סיכם פרמן. "לוקח 15 דקות להגיע מנחל עוז לשדרות. משדרות לתל אביב לוקח שעה. מנחל עוז לקיסריה - 28 שנים".