מי אמר "נח יש רק בתיבה", או "הבא להשכימך השכם להורגו"? מי יודע עשרות משפטים שמתחילים עם "כל הזין" או "עד מתי"? ומי המציא עשרות משפטים על רס"רים, על מפקדים, על אי-ההיגיון הצבאי, או על מצב הצבירה התמידי של שביזות וחרמנות? הכוונה היא כמובן לחייל הסדיר, או איש המילואים, אשר בגלגוליו השונים אחראי למאות ולאלפי מטבעות לשון, שהטובים שבהם מרוכזים בספר "נח יש רק בתיבה" (הוצאת מיל) - המופץ בימים אלה ברכישה מוקדמת ברשת, ובמדפים של ספרי מתנה בחנויות הספרים בכל רחבי הארץ.
עוד על תרבות ואמנות בקיבוצים: אכלו לי שתו לי: לוח המודעות הקיבוצי עכשיו בתערוכה מעצבות האופנה מציגות קולקציה עם טוויסט קיבוצי הקיבוצניקית שסייעה להוציא אלבום בישול אתיופי
הספר המקורי נולד בתחילת שנות האלפיים על קיר השירותים הווירטואלי של "מילואימניק" - אתר הפנאי והכיף של לובשי המדים, שהקימו מילואימניקים מהתותחנים: דני כהן מהקיבוץ לשעבר מיצר וזיו מאור, שחלקו יחד את הצוות, השמירות והקיטורים במשך למעלה מעשרים שנה.
הקיר סבל את נחת מקלדתם של אלפי גולשים במהלך השנים, ומהם נולדו שני ספרים: "נח יש רק בתיבה" וספר ההמשך - "גומרים הולכים" - אוסף של משפטי מפקדים. השנים חלפו ונולדו משפטים חדשים. על כן, פנו מהוצאת מיל אל המחברים כדי להוציא מהדורה מעודכנת ומורחבת, הכוללת את המיטב משני הספרים, ואיורים לרוב, לצד משפטים שהניבו הדורות החדשים.
הספר הקומפקטי מאיים להפוך שוב לפק"ל הכיסים של חיילים בים, באוויר, ביבשה ובבית, ושל מי שהיה חלק מההווי הישראלי המוכר ומתגעגע אליו.