בימים אלה יוצאת טג' (TEJ) - להקת רוק ופופ ישראלי וצרפתי מקורי (כך היא מגדירה את עצמה) - למסע הופעות בכל רחבי הארץ, לאחר שבחודש דצמבר האחרון הוציאה את האלבום הראשון שלה, "הולך ומתקרב".
עוד על תרבות ואמנות בקיבוצים: להקת הזמר של העוגן מתאחדת למופע התרמה בזמן ובמקום שלו: המנהל מהקיבוץ מוציא אלבום כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet
הלהקה הגלילית, הקרויה על שמו של משקה אתיופי חריף המבוסס על דבש, כוללת את אריק-מארי פיקאר מחניתה, נגן גיטרת הבס שגם שר ועושה קולות; המתופף אביחי בן ציון מראש-הנקרה שגם משמיע את קולו ברקע; הסולן והגיטריסט שלומי קסטרו מהקריות; והקלידן מלווה קובי יחזקאל מזכרון יעקב.
לכל הארבעה מדובר בעיסוק צדדי, בעיקר בסופי שבוע, לצד משרתם ה"רצינית". אריק הוא איש הייטק שאחראי על אבטחת מידע, אביחי משמש כמורה למתמטיקה בבית הספר הקיבוצי "סולם צור", שלומי מנהל פרויקט חינוכי וקובי עובד כמדריך טיולים.
המייחד את ההופעות של טג' הוא שיתוף פעיל של הקהל, כולל העלאת ילדים לבמה. החברים עוברים מרוק לפופ ומנגינה אקוסטית לחשמלית, ואין הופעה אחת שדומה לשניה. כך נשמע גם האלבום שהוציאו. הקשר היחיד לשם עם המוצא האתיופי הוא בהופעות התנדבות של הלהקה לפני הקהילה.
אריק-מארי פיקאר, הנשוי לבת המשק, הגיע אל חניתה לפני כחמש שנים מצרפת. מלבד הלהקה שהקים עם שותפיו המתגוררים בצפון, יש לו ערב משותף עם שי וילוז'ני, שמוקדש הן לשירים בצרפתית, והן לשירים צרפתיים שתורגמו לעברית ובוצעו בעיקר על ידי יוסי בנאי המנוח.
"סדר היום העמוס של כל חברי הלהקה מאפשר לנו לעשות חזרות ולהופיע רק בסופי שבוע", אומר פיקאר. "בעבר הלא רחוק הופענו במקומות רבים עם חומרים בצרפתית ובעברית, אבל עקב העבודה על האלבום והוצאתו לחנויות ולתחנות הרדיו, כמעט לא יצא לנו להופיע. בימים אלה אנחנו מחדשים את ההופעות במועדונים קטנים ואולי בקיבוצים, עם החומרים החדשים".
איך לא שמענו עליכם עד עכשיו? אריק-מארי פיקאר: "דווקא ברדיו דימונה משמיעים אותנו כל הזמן, אני ממש לא מבין מדוע דווקא שם. חוץ מזה אנחנו 'מונחים על השולחן' בכל התחנות, אבל מתקשים להיכנס לרשימות ההשמעה. היה לנו ריאיון, שכלל השמעת שירים, ברדיו 88 אף אם.
ניתן לשמוע את האלבום שלנו ברשת (tejisrael.bandcamp.com), לראות את הקליפ 'טיול בכפר' בפייסבוק, ואחרי תאריכי ההופעות ניתן יהיה לעקוב בדף הפייסבוק שלנו. אני מבטיח שמי שיגלה אותנו לא יתאכזב".